Ponirakendite maailmameistrid: Brenner, Wilkinson, Brügener ja Saksamaa koondis

Möödunud nädalal peeti Saksamaal Mindenis ponirakendite Maailmameistrivõistlused, kus suurim edu saatis sakslasi, kes võtsid kaks individiuaalset ning võistkondliku kuldmedali.
 

 

Ponirakendites jagati MM tiitleid ühe-, kahe ja neljarakenditele, samuti võistkondlikult. Ponirakendite MM on võistkonnavõistluse poolest eripärane sellest vaatenurgast, et võistkondlik tulemus selgub kahe ühe- ja kahe paarisrakendi ning ühe neljarakendi koondtulemuste summana, mis arusaadavalt piirab mõnevõrra osalevate koondiste arvu. Kui võistlusl osales sportalsi 21st rahvusest, siis võistkondi oli väljas seitse.

 

Üherakendites võitis kulla sakslanna Marlena Brenner, kes oli koolisõidus kolmas tulemusega 51.74 karistuspunkti, millele järgnevalt kuues nii maratonis kui koonustes. Kui teine koht kuulus Šveitsi kutsar Cedric Scherrerile, siis kolmas oli jällegi sakslane Katja Helpertz. Ülitugeva soorituse tegi muide koolisõidus meie põhjanaaber ja mõlemal aastal Olustvereski võistelnud Leena Vähä-Erkkilä, kes lõpetas tulemusega 52.43 neljandal kohal. Paraku langes Leena muude aladega 23.-le kohale.

 

Paaride arvetuses läks kulu Suurbritanniasse ja sellle võitis Tara Wilkinson, teine oli sakslane Jan-Felix Pfeffer, kolmas belglane Pieter van den Broeck. Neljaste esikolmiku moodustasid sakslane Michael Brügener, hollandlane Jan de Boer ning belglane Tinne Bax. 13. kohaga lõpetas Pille-Riin Roosilehti treener ungarlane Vilmos Jambor.

 

Võistkondliku esikolmiku moodustasid Saksamaa, Madalmaad ja Belgia. Kõik tulemused leiate aadressilt

http://www.hoefnet.nl/en/kalender-uitslagen-startlijsten/wk-ponymennen-minden-ger/