Ponirakendite maailmameistrid selgunud, Argentiina kaassõitjana osales ka Pille-Riin Roosileht

Pühapäeval lõppesid Prantsusmaa suures ratsakeskuses Pau`s ponirakendite maailmameistrivõistlused, kus kaassõitjana osales ka eestlanna Pille-Riin Roosileht.

Ponide maailmameistrivõistlused peeti ühe-, kahe- ja neljarakenditele. Mainigem siinkohal, et erinevalt ratsaspordi olümpiaaladest, ei ole rakendispordis kutsaritele vanusepiirangut ning osaleda võivad kutsarid igas vanuses. Oma tugevust demonstreerisid Ungari, Madalmaade, Suurbritannia ja Saksamaa kutsarid, kes jagasid omavahel kõik medalikohad. Kahe kullaga lahkusid Prantsusmaalt Madalmaad, kes võtsid võidu neljarakendites ja paarisrakendites. Neljastes osutus võidukaks kutsar Bram Chardon, kahestes Ewoud Boom. Üherakendite kulla viis Ungarisse Martin Holle. Ungari teine medal oli hõbedane ja selle saavutas neljarakendites meie veergudel ennegi mainitud Jozsef Dobrovitz juunior, kes hobustega neljarakendite MK-etappidel jääb tänasel päeval veel küll oma isa varju, kuid osaleb siiski maailma tippkonkurentsis.

Positiivse üllatusena saame mainida, et MM-l osales ka Eesti rakendisportlane Pille-Riin Roosileht, kes istus Argentiina kutsari Jorge Eduardo Filloli üherakendis kaassõitjana. Hobumaailm sai teada, et argentiinlane oli rentinud hobuse ungarlaselt, kelle heaks Pille-Riin töötab ja sel moel sattus MM-le ka meie noorsportlane. Hobumaailm kavandab ponide MM-st pikemat ülevaadet järgneval nädalal, mille meie "agendid" on Eestisse tagasi jõudnud.

Ponirakendite MM-i tulemused leiate aadressilt http://www.hoefnet.nl/uitslagen/2013/FRA/PAU.20131031.20131103/A+B+C.htm .