Poniratsutajad pühapäeval Pöides

Pühapäeval toimus Tika talus ERL suvise ponikarika III etapp ning samas selgitati välja ka 2010 a. Pöide ponikarika uus omanik.

Korraldajatele – Tika Ratsaklubile ning Saaremaa RSK-le aplaus meelekindluse ja ladusa korralduse eest, pooltühi hobutreilerite parkla ilmselt kuigi innustav ei olnud.

Ponide puhtus-kiirusparkuuris takistuste kõrgusega 85 cm olid Helena Palu ja Ramses teistest oluliselt kiiremad, kuid viimase takistuse viimane latt pudenes ning nii ERL suvise ponikarika kui Pöide ponikarika arvestuses võtsid võidu Laura Trull ja Westa.

Mõlema arvestuse teiseks ning kolmandaks tuli Heidi Mülla ponidel Mon Cherg ja Woody. Ümberhüpetega parkuuri kõrgusega 100 cm läbisid ainsana puhtalt Heidi Mülla ja Mon Cherg, mistõttu pealtvaatajatel tuli ümberhüpete põnevusest esialgu loobuda. Kuna aga üheaegselt võisteldi kolmes erinevas arvestuses, siis jagunes võidurõõmu mitmele ratsanikule.

ERL suvise ponikarika III etapi arvestuse lahendas Heidi Mülla enda kasuks Helena Palu (Ramses) ees. Avatud arvestuse võitsid Gita Siimpoeg ja Gremi oma klubikaaslase Marii Prii ning Perkuurio ees. Pöide ponikarika võtja väljaselgitamiseks tuli aga kahel võrdse punktiarvuga ratsanikul siiski ümberhüpetele minna. Seekord võttis mandritüdruk Heidi Mülla karika endaga kaasa, teise koha saavutasid Laura Trull ja Westa ning kolmanda Maria Pihlak ja Visky.

Mõõtu võeti veel kõigile avatud 110 cm parkuuris, mille võitis ainsana puhtalt sõitnud Gita Siimpoeg hobusel Gremi.

Anu Kull