Pontoni fenomenaalne medalisadu jätkus kestvusratsutamise EM-il

Kestvusratsutamise Euroopa Meistrivõistluste oli prantslastel kui võõrustajatel laupäeval rõõmustamist küllaga, kui Floracis toimunud suurvõistlusel võideti võistkondlik kuldmedal. Individuaalses plaanis saavutas järjestikku neljanda meistrivõistluste tiitlivõidu fenomenaalne paar Hispaaniast Maria Alvarez Ponton ja Nobby.

Ponton ja kõigest 148 cm kõrgune Nobby on selgelt maailma kestvusratsutamise favoriidid. Kaks korda on võidetud Maailmameistrivõistlused ning laupäeval laekus

nende arvele teine järjestikune kuldmedal Euroopa Meistrivõistlustelt. Paar läbis 160 km ajaga 8: 45: 05 ja keskmise kiirusega 18.237 km/h. Hõbemedalile tuli sakslanna Sabrina Arnold hobusel Beau (18.209 km/h), pronksivärvi medal riputati kaela prantslasele Pierre Fleuryle hobusel Kergof (17.958 km/h).

Maria Alvarez Ponton ja Nobby. Foto: Gilly Wheeler / FEI

Võistkondlik medaliheitlus oli pingeline, viimases faasis hispaanlase Francisco Caselles Calm’i elimineerimine tõi kaasa hoopis prantslaste, kes lõpetasid neljakesi, võidu. Võidukasse Prantsusmaa meeskonda kuulusid Antall de Jalima (Virginie Atger), Lubiana de Coat Frity (Julien Goachet), Nerval de Beders (Sunnsy Demedy) ja Djour de Bozouls (Benedicte Santisteva). Hõbemedal läks seega Hispaaniale, pronksi pälvisid belglased. Ka Belgia tiimis finišeeris nelja asemel kolm liiget.

4: 30 hommikul pealampide valguses startinud 76 võistluspaari saatis teele jahe udu. Floraci kestvusratsutamise rada, mida peetakse üheks maailma raskeimaks, asusid läbima 17 riigi esindajad nii avatud klassi kui EM arvestuses. Raja, mille kõrgeim punkt asub 1665 m kõrgusel, lõpetamist peetakse ainuüksi oluliseks saavutuseks, võitudest rääkimatagi. Käesoleva sõidu suutsid positiivse tulemusega lõpetada 43 paari.

Erinevalt enamustest kestvusratsutamise distantsidest, mis keerlevad ühe keskpunkti ümber, kuhu naastakse pärast igat faasi, laiub Floraci rada piki mägesid ühe suure

ringina, mis tähendab, et iga läbitav etapp ja paik on täiesti uus, seades korraldajad ja ametnikud suure logistilise "pähkli" ette.

Kestvusratustamise EM peetakse alati avatuna, mis tähendab, et medaleid jaotati kahes arvestuses. Avatud klassi võitja Ali Khalfan Al Jahouri hobusel Kafia Araabia Ühendemiraatidest näitas kogu päeva parimat aega ja kiirust – 8: 38: 10, 18.481 km/h. Kaks järgnevat kohta läksid Katari esindajatele.

Ali Khalfan Al Jahouri hobusel Kafia. Foto: Gilly Wheeler / FEI

Tulemused leiate: http://www.atrm-systems.fr/index0eng.htm