Poola takistussõidu liider Jaroslaw Skrzyczynski võistleb Tallinnas. Kas mõjutajaks Hobumaailm?

Järgnev intervjuu Poola hetke takistussõidu liidri Jaroslaw Skrzyczynskiga sai tehtud juba märtsikuises Varssavis, kui kajastasime meie liiga MK-finaali. Intervjuul oli meil tõlgina abiks poolakast kolleeg Maciej Luczynski. Erinevate asjaolude kokkulengemise tõttu oli intervjuu siiani avaldamata, kuid nüüd on põhjust vana lugu avalikuks teha, sest poolakas osaleb esimest korda Tallinn International Horse Show`l. Kui loete intervjuud, võite mõtiskleda, kas tema saabumist on mõjutanud ka hobumaailm.ee…

Alustame klassikaliselt – millal ja kus sattusite ratsaspordi juurde?

Alustasin umbes kuueselt. Alguses sõitsin harva, nii kord nädalas. Keegi mind otseselt ei treeninud, kuid meil oli hobune, kelle isa mõnikord sadulasse pani ja lubas mind siis nii 15 minutisele jalutuskäigule. Takistussõiduga alustasin 14-aastaselt, samas vanuses osalesin juba ühel väikesel Saksamaa tuuril.

Miks just Saksamaal, mitte kodumaal?

Minu isa sõber kutsus mind üheks kuuks Saksamaale. Tal olid hobused ja tema kaks poega tegelesid takistussõiduga ja nii nad võtsid ka mind tuurile kaasa.

Kus Te praegu treenite?

Oktoobrist (toim. 2012.a. oktoobrist) on mul isiklik tall Krzebielow`is, mis jääb tuntud ratsaspordilinna Leszno lähistele.

Kui palju Teil hetkel hobseid töös on?

Hetkel on mul 18 hobust, sõidan keskmiselt 8 – 9 hobust päevas.

Kui palju neist aktiivselt spordis on?

Üheksa. Enamus on noored hobused, kellega võistlen rahvuslikul tasemel.

Keda peate hetkel oma esihobuseks?

Balouzino (toim. võistleb ka Tallinnas) kindlasti, kuid suhteliselt kõrgel tasemel võistlevad ka Crazy Quick, Zazou, Baltazar. Nad “aitavad” Balouzinot ja erinevatel võistlustel ma vahetan neid.

Zazou. Foto: Külli Tedre

Olete aastaid tagasi võitnud Kesk-Euroopa liiga, kuid siis Te ei osalenud MK-finaalis?

Võitsin tõepoolest, kuid siis tekkisid lahkarvamused sponsoriga ning mul ei olnud sellel tasemel hobuseid. Täna on olukord teine, mul on enda hobused ja kui ka mõni sponsoritest hobuse ära võtab, ei teki sellest suurt probleemi.

Olete tänavuses finaalis tõusnud enne lõppvõistlust (toim. intervjuu vahetult enne otsustavat finaalsõitu) esikolmikusse. Kas sel aastal plaanite MK-finaalis osaleda, kui kvalifitseerute?

Tegelikult olid mul selleks hooajaks teised plaanid, kui kuna Lesznos ja Poznanis läks väga hästi ja õnnestus punkte koguda, tõusin tublisti edetabelis. Hetkel ma isegi ei oska öelda, kas kvalifitseerumise korral osalen. (toim. Jaroslaw kvalifitseerus ning osales Göteborgi finaalis)

Balouzinoga Göteborgis. Foto: Külli Tedre

Kas on kedagi tipptakistussõitjatest, keda peate enda eeskujuks?

On. Mulle meeldib Christian Ahlmanni ja Marcus Ehningi stiil. Paljudele nad ei meeldi, kuid mulle küll. Hiljuti võistlesin Ehningiga koos ühel Saksamaa 4* turniiril.

Te ei ole seni Eestis võistelnud. Miks?

Mul oli plaan möödunud sügisel tulla teie sisevõistlusele, kuid Eesti on siiski niivõrd kaugel ja sinna paika see plaan jäigi.

Meie Tallinn Internatonal Horse Show on paljude ratsanike poolt väga hinnatud, soovitan sel aastal tulla!

Peab mõtlema, võibolla tõesti.