Poolas toimus järjekordne Euroopa ratsaliitude juhtide konverents

19.-20. jaanuaril toimus Varssavis konveretnts "Best practice in Horse Industry", millest võtsid osa enamuse Euroopa ratsaliitude ja suuremate hobusekasvatuse organisatsioonide esindajad, sealhulgas ka Eesti Ratsaspordi Liit.

Äsja möödunud hobumajanduse konverents oli juba II taoline Poola ratsaliidu poolt EU sotsiaalfondi rahadega korraldatud üritus. Peale vana maailma ratsaliitude ja hobusekasvatuste tegevjuhtide oli koosolekul esindatud ka FEI, Euroopa ratsaliit, IGEQ (Rahvusvaheline ratsaspordi hariduse grupp), jpt. Konverentsi esimesel päeval tegi väga huvitava ettekande Ulrich Hahne hannoveri tõu hobusekasvatusest ning Hollandi RL Peasekretär Maarten van der Heijden, kes rääkis noorte talentide otsimisest Hollandi ratsaspordis.

Konverentsi teine päev oli jagatud neljaks paralleelseks töötoaks, kus arutati ratsaspordi arendamise, ratsaspordi ja hobusekasvatuse, finantseerimise ja koostöö ning hobumajanduse ja hariduse teemadel. Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär Siim Nõmmoja esines ettekandega väikeste ratsaliitude koostööst FEI treenerite koolitusprogrammi näitel.

Kokkuvõtteks võib öelda, et tegu oli väga sisuka ja asjaliku koosolekuga, kus oma mõtteid ja kogemusi said vahetada just vahetult hobumajanduse juhtimisega tegelevad managerid ja tegevjuhid. Korraldajamaa Poola omab lähiaastatel kindlasti potentsiaali saada meie regiooni üheks juhtivaks hobumajanduse riigiks, kuna tegu on palju hobuseid, inimesi ja raha omava maaga. Infot ja materjale möödunud konverentsi kohta leiad siit!

ERL