Põrgu Karika võitis Anette Leppik

Põrgu Karika võitjad – Anette Leppik ja Samurai’s Miracle. Foto: Pärnumaa Ratsaspordiklubi

Laupäeval, 18. augustil toimus Pärnumaal järjekordne Põrgu Karikas. Võistluste raames selgitati ka Pärnumaa Meistrid takistussõidus ning viidi läbi Eggersmanni Juunioride Suvekarika IV etapp. Põrgu Karika võitis sel aastal Anette Leppik hobusega Samurai’s Miracle.

Võistluspäeva alustas 90/100cm handycap parkuur, kus osales 38 paari, kelle hulgast selgusid ka Pärnumaa harrastajate ja lasteklassi takistussõidu meistrid. Kahefaasilise parkuuri lõpetas puhta sooritusega 18 paari. Avatud klassi esimese ja kolmanda koha sai Kati Raidma (Vändra RSK) hobustega Wanessa ja Grosser. Avatud klassi teise koha ja Pärnumaa MV lasteklassi kulla võitis Birgit Adler (Pärnumaa RSK) poniga Retro, MV arvestuses teised olid Lenna Buht (Vändra RSK) ja Elkur ning pronksmedali teenisid välja Marlen Ojaste (Pärnumaa RSK) ja Gracia. Pärnumaa MV harrastajate klassi kulla võitsid Annika Ojaste (Pärnumaa RSK) ja Gracia, hõbemedali teenisid välja Helge Likker (Vändra RSK) ja Charmilly, pronksmedali said Grete-Brit Kuusik (Pärnumaa RSK) ja Bridney.

Pärnumaa MV parimad lasteklassis. Foto: Pärnumaa Ratsaspordiklubi
Pärnumaa MV parimad harastajate klassis. Foto: Pärnumaa Ratsaspordiklubi

110/120 cm handycap parkuuris osales kakskümmend kuus paari, kellest puhta sooritusega lõpetas vaid 7. Teistele tegid silmad ette Annika Veerpalu (Nõo RSK) ja Quentina, kes olid teise koha saanud paarist üle kahe sekundi kiiremad. Teisele kohale platseerusid Marie-Annabel Reiner (Viljandimaa RSK) ja Ernest W, kolmandad olid Rainer Hõim (Tartu Kalevi RK) ja Momentum. Pärnumaa MV U25 klassi meistriks krooniti lasteklassi hõmbemedali omanik Lenna Buht (Vändra RSK) hobusega Patriits. Hõbemedalile sõitsid end Killu Saagpakk (Pärnumaa RSK) ja Doomohr ning pronksmedal riputati kaela Kati Raidmale (Vändra RSK), kelle ratsuks oli poni Wanessa.

U25 MV parimad. Foto: Pärnumaa Ratsaspordiklubi

Eggersmanni Juunioride Suvekarika IV etapp viidi läbi kõrgusel 125 cm. Sõidu ainuke osaleja oli Anette Leppik (Pärna RSK) hobusega Samurai’s Miracle. Paar lõpetas parkuuri vigadeta.

Põrgu Karika põhisõiduks oli ümberhüpetega parkuur kõrgusel 130 cm. End proovile panemas oli 8 paari, kelle hulgast selgitati ka Pärnumaa MV seenioride klassi parimad. Ümberhüpetele pääsenud kolmest paarist võttis võidu Anette Leppik (Pärna RSK) ratsul Samurai’s Miracle, kes läbisid ainsana ümberhüpped vigadeta. Sõidu teise koha ja MV arvestuse kulla võitsid Annika Veerpalu (Nõo RSK) ja Quentina, kes lõpetasid ümberhüpped küll kiireima ajaga, kuid ühe maha aetud takistuse eest teeniti 4kp . Sõidu kolmanda koha ja MV arvestuses hõbemedali said Siim Sinijärv (ESHKS) ja Event Horizon  HL, kes teenisid ümberhüpetel 8kp. Pronksmedali omanikuks said Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Ilsonne V Bareelhof, kes said põhiparkuuris 6 kp.

Pärnumaa MV seenioride klassi parimad. Foto: Pärnumaa Ratsaspordiklubi

Päeva eelviimane parkuur viidi läbi kõrgusel 70 cm, kusjuures võisteldi puhtusele. Osalenud kuueteistkümnest paarist läbis raja vigadeta koguni 14.

Võistluspäeva viimane parkuur toimus kõrgusel 80 cm, mille raames selgusid ka Pärnumaa MV poniklassi parimad. Sõidus osales 23 paari, neist kõigest viis oli püüdmas ka poniklassi meistritiitlit. Parima soorituse sõidu arvestuses tegid Hedi Voor-Voort (Pärnumaa RSK) ja poni Donna, kes ühtlasi võitsid ka poniklassi kuldmedali, hõbemedalile platseerusid Laura Orlova (Vändra RSK) ja Maurus. Pronksmedali teenisid välja Nete Liis Kapral (Vändra RSK) ja Mc Good Boy.

Kõik tulemused leiate: https://ratsanet.ee/events/1401?locale=et&year=2018