Porsche Harrastajate Karikasarja IV etapi võitjad on Maris Suuster ja Janely Saar

Peakorraldaja Jaanus Berkmann koos vabatahtlike ja ametnikega; foto Celin Lannusalu

Pühapäeval lõppesid Hiiumaal 15. Kärdla Ratsupäevad, kus peeti ka Porsche Harrastajate Karikasarja IV etapp. Väikeses Ringis saavutasid võidu Maris Suuster ja Vilandro K ning Suures Ringis Janely Saar ja Thobias Lauwes Forever.

Kärdla etapil tehti kokku üsnagi korralik arv starte: Väikeses Ringis 38 ja Suures Ringis 36. Rõõm oli näha, et kõik põhitegijad olid pika saarereisi ette võtnud ja nautisid südamega korraldatud Hiiumaa suve tippsündmust. On ju Kärdla Ratsupäevad tuntud oma laheda ja meeleoluka õhustiku poolest. Harrastajate võistlused kujunesid ülipõnevaks. Näha sai mitmeid uusi ja huvitavaid paare, kes pakkusid tõsist konkurentsi juba tuttavatele tegijatele.

Madalamas sõidus, mis oli 90 cm puhtus-kiirus parkuur, jäid Suusterile (Tondi RSK) ja Vilandrole napilt alla Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) ja Baron Abruka, kes võtsid siit kaasa Väikese Ringi esikoha punktid, kuna Suuster kogub punkte kõrgemas arvestuses. Kolmanda koha sõidu arvestuses saavutasid Kelli Bachmann (Tartumaa RSK) ja Zitaco M.

Madalama arvestuse esikolmik: Riinu Rahuoja ja Baron Abruka, Maris Suuster ja Vilandro K ning Kelli Bachmann ja Zitaco M. Neid õnnitlesid Urve Aavik Porsche Teamist ning võistluse peakohtunik Tõnu Kaumann. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Marisel jätkus rohkelt kiidusõnu oma hobuse suunas. „Sõit läks hästi, et rada oli meile sobiv ja hobune väga heas tujus. Ta on hea galopi fuleega ja haarab hästi maad. Arvan, et seetõttu tuligi võit meile,“ rõõmustas ratsanik. Esimest aastat Porsce Karikasarjas osalejana arvab Maris, et sari on põnev ja pakub väljakutseid ning tõsiseid konkurente. Kui konkurentidele juba jutt läks, siis kõige rohkem peabki Suuster silma peal just eelmise aasta Porsche Karika võitjal Egle Palmil ning Priit Pernal, kes on samuti näidanud häid ja kiireid sõite tänavustel etappidel.

Kõrgemas, 105 cm parkuuris, mis oli samuti puhtus-kiirus artiklile, lõpetasid esimesed viis ratsanikku ühe sekundi sees. Ülinapilt tuli esimeseks Saar (Pärnumaa RSK) Thobiasel. Kaksikvõidust lahutas teda vaid üks mahakukkunud latt, sest oma teise hobusega Mexicana suutis sportlane sõita välja sõidu kiireima aja. Nii jäi koht Mexicanaga lõpp-protokolli teise poolde. Võitjapaarile oli kandadele astumas Maria Saar (Märjamaa SK) hobusel Soleil’S Casper ja Maris Suuster hobusel Quansar Z. Neljas oli Bachmann Zitacol ja viies jällegi Suuster Vilandrol.

Janely Saar oma uuel ratsul Thobias Lauwes Forever. Foto: Celin Lannusalu

Võitja kiitused läksid samuti eelkõige oma uuele hobusele, kellega on koostööd tehtud vaid loetud nädalad. Võimekalt Thobiaselt ootab Saar arvestatavaid tulemusi eelkõige just järgmiselt hooajalt. „Seekord oli päris tihe rebimine, sest teine koht ei jäänud üldse palju maha. Meil läks väga hästi!“ lausus ratsanik.

Mitmete osalejate sõnul oli võistlusväljak väga hea ja kandis hästi edasi, mistõttu tehtigi palju kiireid ja puhtaid sõite. Paljud ratsanikud olid tulnud Hiiumaale juba varem ja nautisid väikest puhkust saarel, nagu nende hobusedki. Nii sõidetigi naeratus näol ja meel rõõmus. Tore oli ka see, et mõlemas sõidus oli väga suur hulk vigadeta sõite, mis on tubli tulemus harrastussõitjate poolt.

Erilist elevust tekitas punase Porsche saabumine Kärdlasse. Uhke auto lisas võistlusväljakule glamuuri ja sära. Kõik uudistajad said autot lähemalt uurida ning soovi korral ka Kärdla peal ühe tiiru teha.

Foto: Celin Lannusalu

Laupäevasest võistluspäevast, mil toimusid ka Porsche Karika sõidud, tehti ka ülekanne,  mis on ka järelvaatadav siit: http://bit.ly/2aSdRXT-kardla