Porsche Karika eriauhinna viis kaasa Kärt Kaseorg

Selle nädala alguses jõudis kätte see tähtis päev, mil Porsche Karika 2017 raames väljalubatud Porsche nädalane kasutusõigus sai võitja poolt välja nõutud. Kärt Kaseorg oli see õnnelik harrastusratsutaja, kellel õnnestus karikasarja raames koguda kõige rohkem punkte ja kellel on nüüd on võimalus nädal aega Porsche Macan S’ga ringi vurada.


 
Kargel päikeselisel teisipäeval astus Kärt särava naeratuse saatel Tallinnas Mustamäe teel asuvasse Porsche esindusse, et viia kaasa üks punane iludus. (Etteruttavalt olgu öeldud, et naeratus ei kustunud tema näolt sel päeval kordagi, mis on täiesti loogiline, sest kui teaksin, et kohe sõidan koju sellise punase püssiga, siis oleks endal samuti 24 h suu kõrvuni olnud.) Noorest naisest lausa õhkus ootusärevust ja elevust ning ta oli julgustuseks kaasa võtnud ka oma 6-aastase poja Kaspari. Asjalik noorisand vaatas coolil ilmel kõik salongis olevad autod üle, hinnates need endale sobivaks ning nosis siis kingiks saadud Porsche kummikomme ja šokolaadi, samal ajal kui tema ema fotode jaoks poseeris.

Kõik vajalikud nupud ja kangid tuleb enne sõitu selgeks saada. Tagaistmel ootab kannatlikult Kaspar. Foto: Merike Udrik-Õispuu


 
Kärt võitis lisaks auto kasutusõigusele ka Porsche Karika 2017 madalama ehk harrastajate ringi. Sarjas osales ta kahe hobusega, kellest A Carte D’Or kuulub sportlase endale ning kellega tuli ka otsustav võit Saku Suurhallis toimunud finaalis. Harrastussportlastele mõeldud takistussõidu karikasarjas oli tänavu kaks arvestust. Kõrgema ehk amatööride ringi võitjaks tuli Kelli Bachmann. Mõlemad võitjad said oma karikad kätte oktoobri alguses toimunud Tallinn International Horse Showl.  Sarja eriauhind, auto nädalane kasutusõigus, läks juhendi järgi sellele sportlasele, kes karikasarja tabelisse kõige suurema punktisumma kogus ja selleks osutus Kärt. „See on uskumatu, et ma võitsin karika ja auto kasutuse. Ka tagantjärele oma sõite vaadates ei suuda ma ikka oma võitu uskuda. Eriti veel, et see tuli koos minu enda hobusega,“ sõnas võitja.


 
Auto üleandmist oodates lobisesime niisama ja püüdsin ka uurida, mis mõtted naist valdavad. „Näe, lakkisin isegi küüned tänase puhul sobivalt punaseks,“ muigab Kärt.  Samuti kirjeldas ta oma öösel nähtud õudusunenägu. „Nägin täna öösel unes, et mulle anti halli värvi Porshe. Issand, ma olin selle pärast nii pettunud! Vot selline õudukas oli mul,“ naerab Kärt. Õnneks on üleantav auto ikka punane ja peale kiiret paberite vormistamist lähme autoga tutvuma.
 

Sõit koju võib alata! Foto: Merike Udrik-Õispuu


Punane Macan S, mida sai näha ka Tallinn International Horse Show’l toimunud Porsche Karika finaali autasustamisel, ootab maja ees. Heleda sisuga tuttuus auto näeb tõeliselt uhke välja. Peale põhjalikku tutvumist, alustades sellest, kuhu võti panna („Issake, ma vist magan ka sellega!“), kui suur on pagasiruum, kuidas istet enda järgi sättida ja lõpetades sellega, mida tähendab iga nupp paneelil (ja neid on seal väga palju!), sai Kärt lõpuks kodu poole teele asuda. „Saan kohe pika maa maha sõita, sest elan ju Valgamaal. Närv on ikka veidi sees ka,“ on Kärt elevil ja lisab, et sõidutamise järjekorda on end juba päris suur hulk soovijaid registreerinud. Nii et arvatavasti tuleb Kärdil tihe nädal autoroolis, mida ta kindlasti naudib särava naeratuse saatel.
 


 
Sarjast:

  • Porsche Karikas toimus 2017a juba kolmandat aastat järjest
  • Tänavu toimus 5 etappi ja finaal
  • Kokku võistles sarja mõlemas arvestuses ligi 100 harrastussportlast

Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23