Porsche Karika etapid peetud ja finalistid selged

Punase liivaväljaku poolest tuntud Sammulisse kogunesid laupäeval harrastajad viimasele Porshe Karikasarja etapile, et selgitada välja lõplikud Saku Suurhalli finaali pääsejad. Etapivõidud viisid koju Helene Proover ja Maris Suuster, kes saavutasid ka karikasarja üldvõidud omas arvestuses.

Porsche Karika korraldajate üks kriteeriume, et etapid peaksid toimuma üle Eesti erinevates kohtades, on ka tänavu end õigustanud, andes võimaluse erinevate piirkondade harrastajatele end tugevas konkurentsis proovile panna.Ja konkurents oli tõesti tugev, mida kinnitasid hooaja jooksul korduvalt ka erinevate etappide võitjad. Iga etapiga läksid sõidud aina kindlamaks ja harjutada sai nii koduste kui välismaiste rajameistrite loomingut. Kuigi osalejate arv jäi iga etapiga väiksemaks, siis tegelikult on punktitabelis kirjas väga suur hulk nimesid, kes loodetavasti ka tuleval aastal pilli nurka ei viska ja ikka võistlemist jätkavad.

Sammulis oli loomulikult kohal enamus favoriidite, sest ega siin midagi juhuse hooleks jätta saa, kuna viimane etapp andis juurde olulisi kohapunkte. Väikeses Ringis startis karikasarja arvestuses 29 võistluspaari. Rajameister Teet Juul õppis nö oma eelmise aasta veast (eelmisel aastal tundus rada osalejatele olevat liiga kerge) ja sättis üles takistused, milles oli nii huvitavaid planke kui fillereid. Rajal oli huvitavalt kaks kahest süsteemi järjest, neist ühel takistuste all kaunid luigekujud, mida nähes kõik osalejad ahhetasid. Vastupidiselt „luigesüsteemile“ osutus paljudele hoopis suuremaks raskuseks raja üheksas takistus, millel lainekujuline plank. Viimasel oli väga palju tõrkeid, passimisi ja vigu, samal ajal kui „luikedest“ lendasid hobused üle nii et silm ka pilkunud.

Sammuli Väikese Ringi esikolmik: Helene Proover ja Piiga, Kärt Kaseorg ja A Carte d`Or, Gerli Laine ja Olivia S; foto Merike Udrik-Õispuu

Ümberhüpetele pääses kokku kümme võistluspaari, kellest viimasena startisid Helene Proover (MTÜ Viru Ratsu) ja Piiga. See paar on terve karikasarja jooksul näidanud head koostööd ja kiirust ning võttis siit võidu tänagi, säilitades esikoha oma arvestuses. Teise koha saavutas Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) hobusel A Carte D’or ning kolmas oli Gerli Laine (Liivimaa RK) hobusel Olivia S. Esikolmik säras rõõmust ning oli siiralt õnnelik. Nemad suutsid ka ainukesena mõlemad voorud puhtalt läbida.

Helene sõnas, et ootab suure põnevusega finaali Saku Suurhallis ja kasutab hea meelega võimalust end seal proovile panna. Kogu sarja kohta jagus võitjal vaid kiidusõnu, sest kõrgused on just sellised, mis konti ei murra.

Suures Ringis pääses ümberhüpetele 25 startijast üheksa. Selle arvestuse alguseks oli alanud väga tugev vihmasadu ning autasustamisele jõudnud ratsanikud olid juba üsna läbi ligunenud. Suures Ringis on konkurents läbi hooaja olnud väga tihe ning esikoha noppis siit Maris Suuster (Tondi RSK) hobusel Quansar Z. Tema suurtel konkurentidel Egle Palmil, Priit Pernal ja Janely Saarel oli küll lõppkokkuvõttes kiireim aeg, kuid kõigil neil tuli ümberhüpetel maha üks latt. Teise koha saavutas Kelli Bachmann (Tartumaa RSK) hobusel Zitaco M ja kolmas oli Janek Zalite (Tondi RSK) hobusel Quintender Avos Z.

Maris oli võidu üle üliõnnelik ja ütles, et Quansar üllatas teda sellise hea sooritusega. Ta leiab, et pääsemine Saku Suurhalli on ühele harrastajale väga oluline võistlemisstiimul ning ta kasutab kindlasti võimalust seal võistelda. Naeratades ütleb ta, et vaid valik, millise hobusega sinna minna, saab tal raske olema.

Kuna viimase ehk viienda etapi punktis korrutatati 1,5-ga, siis tegi see seisu eriti põnevaks neile, kes olid finaali pääsemise piiri peal. Nii saigi esikümme peale viit etappi mõlemas arvestuses selline:

Suures Ringis saavad Saku Suurhalli publiku tähelepanu nautida Maris Suuster, Egle Palm, Kelli Bachmann, Janek Zalite, Janely Saar, Priit Perna, Kristina Lätti, Helge Likker, Teele Kepler ja Mailis Timmi;

Väikeses Ringis võtavad finaalis mõõtu Helene Proover, Riinu Rahuoja, Gerli Laine, Anni Vakkum, Anni Maisla, Liis Maisla, Kärt Kaseorg, Merlin Erm, Katre Viilmaa ja Kärt Alehodžin. Lõplikud osalejad selguvad vahetult enne võistluse algust, kui on teada, kes ennast võistlusele registreerinud on ning kellele on korraldaja otsustanud anda kutsed.

Finaali juhend on Ratsanetis üleval ja samuti on avatud registreerimine, mida saab teha kuni 24.septembrini.

Sammuli tulemused

Karikasarja punktitabel

Ratsanetis finaali registreerimine

Eesti Ratsaspordi Liit