Porsche Karika finalistid selgunud!

Harrastajate esikolmik. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Porsche Karika 6. etapp Ihastes selgitas välja karikasarja finalistid, kellel on võimalus end proovile panna Tallinn International Horse Showl toimuvas finaalis. Etapivõitjateks tulid seekord Gerli Laine ja Kärt Kaseorg.

Päikesepaistelisel varassügisesel laupäeva hommikul Ihastesse kogunenud harrastajad tulid püüdma viimaseid ja väga väärtuslikke edetabeli punkte. Karikasarja juhendi järgi korrutati viimase, 6. etapi kohapunktid koefitsendiga 1,5. Vaid 10 omas ringis kõige rohkem punkte kogunud võistleja võib lunastada pääsme finaali. See on olnud sarjas osalejatele suurimaks stiimuliks ja finaalikohtade pärast pingutati kõvasti kogu sarja jooksul. Ka Ihastes anti endast parim.

Madalamas ehk harrastajate ringi sõidus, kõrgusel 90 cm, asus starti 24 võistluspaari, kellest pooled tegid puhta sõidu. Kuna tase selles klassis on ühtlane, siis võitmiseks tuli võtta riske. Ristkülikukujulises maneežis oli rajameister Andres Treve suutnud sisse jätta ka paar kohta, kust sai hea õnne korral aega kokku hoida ning see õnnestus võidule tulnud Gerli Lainel (Liivimaa RSK) ja Wiplala S-l kõige paremini. Veidi vähem kui sekundiga jäid neile alla Liisa Järsk (RK Ruila Tall) ja Belle Charmante, kes tegid samuti ilusa sujuva sõidu. Kolmandaks võitles end Aive Mihkelson (Tondi RSK) hobusel Pfeer.

Gerli Laine ja Wiplala S. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Gerlile oli see esimene etapi võit Porsche Karika sarjas. “Väga hea meel on! Eks see väljast sisse kolimine on alati veidi keeruline – kitsam võistlusväljak ja lühemad pöörded, aga kõik läks hästi. Kiidan võistluse korraldajaid, väga lahe võistlus ja hästi tehtud! Minu hobune oli aga loomulikult kõige tublim. Mul on kindlasti kõige ägedam hobune üldse!” ütles õnnelik võitja.

Amatöörides tuli punkte püüdma 16 paari ja ka siin tegid pooled sõitjad puhta soorituse. Võistluse peakohtuniku Andri Sabrodini valvsa pilgu all kihutas esimeseks Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) hobusel Aga Flamenco Von Feicht. Nad olid lausa üle kolme sekundi kiiremad viimasena startinud Kristo Kasepalust (Tartumaa RSK) ja Varinast. Kolmanda tulemusega lõpetasid Karin Peks (Pärnumaa RSK) ja Panchita.

Kärt Kaseorg ja Aga Flamenco Von Feicht. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kärt on võitjate seas juba vana kala, kui nii võib öelda. Ega ta tänavu väga teistele võimalust andnudki, võttes kuuest võidust lausa neli.Tundsime Flamencoga end täna väga hästi. Ta hüppab ja pöörab väga hästi ja sealt see võit nähtavasti tuligi.” Kärt kiitis ka väga sarja ja ütles, et harrastajatel on väga vedanud, et selline võistlussari nende jaoks loodud on. “See sari on pakkunud uskumatult palju emotsioone. Harrastajad juba on sellised, et kui läheb hästi, siis jagatakse oma joovastust, kui halvemini, siis oma kurbust.”

Kristo, Varina ja Kärt autasustamisel. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Nüüd on aga punktid jagatud ja kummagi ringi esimesed 10 sportlast selged.

Harrastate ringi esimesed kümme on järgmised: Riin Ingre Saare, Helene Proover, Liisa Järsk, Tiiu Saarniit, Eli Roomets, Merle Tamm, Sandra Hints, Laura Trull, Aive Mihkelson, Gerli Laine.

Amatööride ringis tagasid pääsu Saku Suurhalli Kärt Kaseorg, Riinu Rahuoja, Toomas Pai, Kristo Kasepalu, Mailis Timmi, Karin Peks, Evelin Evisalu, Grete-Brit Kuusik, Killu Saagpakk ja Helge Likker.

Ega muud kui, finaali pääsenutele nael kapja ja kohtume Tallinn International Horse Showl!