Porsche Karika III etapil said võidud Priit Perna ja Maris Suuster

Maris Suuster ja Vilandro K said esimese etapivõidu. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Päikeselisel 16. juuli õhtul kogunesid Porsche harrastajate karikasarja osalejad Ruilasse, et selgitada välja järjekorras juba III etapi võitjad. Madalamas klassis saatis seekord edu Priit Pernat Hermelal ning kõrgemas klassis Maris Suusterit Vilandro K-l.

Samal päeval olid Cavalor Baltic Summer Cup-i raames toimunud ka rahvusvahelised kooli- ning takistussõiduvõistlused, mida toetas Porsche, seetõttu oli võistlusplatsile üles seatud uhke punane Porsche sõiduauto. Kuna rajameister oli ehitanud parkuuri nii, et pööret oli võimalik teha nii enne kui pärast autot, siis turvalisuse huvides „kindlustati“ sõiduauto üks külg dekoratiivsete põõsastega. Sest mine sa muidu tea, kust uljad ratsanikud muidu üle võivad hüpata.

Hoolikalt “kindlustatud” auto. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Starte oli Porsche sõitudes jällegi arvukalt: madalamas 49 ja kõrgemas 47, nii et vaatamist jagus küllaga. Jälle oli märgata stardijärjekorras ka uusi võistlejaid, samuti oli võistluspaigale kogunenud rohkelt publikut. Sõbrad-tuttavad kogunesid omadele kaasa elama ja ilusat suveõhtut nautima.

90 cm kõrguste takistustega kahefaasiline parkuur oli suhteliselt kerge, võimaldades paljudel võistluspaaridel sõita rada läbi vigadeta. Võidu sai siit Priit Perna (Tondi RSK) Hermelal, teiseks tuli Maris Suuster (Tondi RSK) Vilandro K-l ja kolmandaks Kelli Bachmann (Tartumaa RSK) hobusel Zitaco M. Kuna nemad koguvad karikasarja edetabelisse punkte kõrgemas arvestuses, said siit Väikese Ringi edetabelisse esikoha punktid hoopis neljandana lõpetanud Merlin Erm (Vändra RSK) hobusel Crosser.

Priit Perna ja Hermela autasustamisel. Fotol: (v) Auto 100 esindaja Janek Aavik, kohtunik Andri Sabrodin, võistluse peakorraldaja Martten Kaldvee. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Priidule oli see tänavu teine etapivõit madalamas klassis.“Rada oli mõnus ja suhteliselt lihte, nii et sain siin kõrgusel sai natuke kergemalt võtta. Läksin kindla peale, et mitte väga kihutada ja tegin pigem väikesed pöörded, et oleks ka hobusel huvitavam hüpata,“ muigas Priit.

Merlin Erm ja Crosser võtsid siit kaasa madalama klassi võidupunktid. Foto: Merike Udrik-Õispuu

105 cm kõrgune parkuur oli juba rohkem väljakutseid pakkuv ning teise faasi pääsejaid oli siin vaid 15. Suure Ringi sõidus oli esikolmik suhteliselt tasavägine. Maris ja Vilandro ning Priit ja Hermela lõpetasid ühe sekundi sees, ehk Priidul jäi väga napilt teisest võidust puudu. Kolmanda koha saavutas Egle Palm ((Tondi RSK) hobusel Vedette B. Teele Kepler (Tartumaa RSK) ja Varina said neljanda koha punktid ning viies oli Maris oma teise hobuse Quansar Z-ga.

Maris Suuster ja Vilandro K . Foto: Külli Tedre

Marisele oli see siin karikasarjas esimene võit. Rõõmsa naeratusega tänas ta esmajoones oma treenerit Kaie Aamiseppa, tänu kellele saadi hüpetel juurde kindlustunnet. „Pean ütlema suured tänud ka oma hobusele, et ta mind viimasel tõkkel sedasi ära päästis,“ naeris Maris. Kuna teise hobusega oli juba puhas sõit tehtud, siis starti läks ta kindlasti võidumõtetega.
Edetabelit juhivad peale kolmandat etappi Väikese Ringi arvestuses Helene Proover,  Riinu Rahuoja ja Anni Maisla. Suure Ringi edetabeli eesotsas on Egle Palm, Maris Suuster ja Janek Zalite.

Helene Proover juhib Väikese Ringi edetabelit. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kokkuvõttes oli tegemist ilusa võistlusega ja muljed nii korraldajatele kui osalejatele positiivsed. Järgmine etapp toimub Kärdlas, 6. augustil, kuhu on oodata jällegi palju võistlejaid.

Tulemused: https://ratsanet.ee/events/936?locale=et&year=2016

Edetabel: http://www.ratsaliit.ee/pa_file/porsche-harrastajate-karikasari-takistussoidus-porsche-karikas-2016-punktiarvestus/