Porsche Karika Jüri etapil olid võidukad Merle Tamm ja Kärt Kaseorg, Jüri Karikas läks Ville Paloheimole

Merle Tamm ja Morly. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Porsche Karika III etapil Jüris olid laupäeval, 16. juunil võidukad Merle Tamm ja Kärt Kaseorg. Jüri Karika võitis Ville Paloheimo.

Nüüd võib küll öelda, et Jüri tall on ilmaneedusest võitu saanud, sest juba teist aastat järjest peeti võistlus suvises päikesepaistes. Starte oli palju ja ka pealtvaatajaid oli platsi ääres arvukalt. Lisaks Porsche Karika sõitudele olid Jüris kavas avatud klassid kõrgusel 80-130 cm.

Porsche Karika mõlema arvestuse kahefaasilised rajad oli rajameister Andres Treve sarnaselt üles ehitanud: esimene faas oli rahulikum ja ratsanik sai keskenduda puhtalt hüppamisele, teine faas oli paras keerutamine, järskude ja väikeste pööretega. Kuna Jüri talli plats on suhteliselt väike ja kompaktne, oli eelis kindlasti väikestel hobustel, nagu ka tulemustest näha. Aga alustame algusest.

Harrastajate arvestuses asus 90 cm rajal võistlustulle 37 võistluspaari. Seekord juhtus nii, et harrastajate kõige esimene sõitja Merle Tamm ponil Morly tegi kohe nii kiire aja ette, et seda ei õnnestunud enam kellelgi üle sõita. Merle võttis ette julged lõikamised ja nii saigi ta kirja pea sekundi võrra kiirema aja teise koha omaniku ees. Selle sarja tänavune „igavene“ teine tundub olevat Tiiu Saarniit, kes samuti väikest kasvu Kent Lakes’il tegi väga ilusa sõidu. Loodetavasti saab Tiiu peagi ka võidurõõmu maitsta, sest tubli paar on igati võitu väärt. Kolmanda koha saavutasid Jüris Sandra Hints ja Odette, kes lõpetasid Tiiu ja Kent Lakes’iga sama sekundi sees. Seni kaks etapivõitu saanud Riin Ingre Saare ja Mexicana läksid samuti võitu võtma, kuid järsud pöörded ei kukkunud nii hästi välja kui ehk Riin soovinud oleks ja väärtuslikud sekundid läksid kaduma. Nõnda jäi selle paari „saagiks“ seekord auhinnaline 8. koht. Tulemusi vaadates oli seekord harrastajate esikuuik väga tasavägine ja võrdne ning kui sama seltskond tuleb võistlema ka järgmistele etappidele, pole üldse kindel, kes võidupunktid võtab.

Harrastajate ringi esikolmik: Merle Tamm, Tiiu Saarniit ja Sandra Hints. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Merle Tamm ja Morly. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Merle on Porsche Karikal uustulnuk ja üleüldse pole ta võistlemisega just väga kaua tegelenud. „Olen võistlustel osalenud alles selle aasta algusest alates. Nüüd viimastel aastatel olen jälle hakanud regulaarselt trennis käima, kunagi noorena tegelesin ka ratsutamisega, aga ma ei olnud kunagi võistelnud.“  Jüri võistlus kujunes Merlele üle ootuste edukaks. „Täna läks meil väga hästi. Kõik, mis ma plaanisin, toimis ja sain teha väikeseid pöördeid. Selline rada sobib meile hästi, sest Morly väike ja väga tubli hüppaja.“ Oma väikese täkupoisi kohta jagub Merlel vaid kiidusõdu. „Ta on hästi äge hobune, lihtsalt kõige parem poni üldse! Tal on tõeline täku iseloom, tahab end kogu aeg näidata. Meie koostöö on sujunud väga hästi.“ Sellel hooajal on Merle eesmärgiks kindlasti pääseda Saku Suurhalli Porsche Karika finaali ja samuti tahaks ratsanik proovida sõita ka kõrgemaid sõite.

Sama põnev oli ka amatööride 110 cm kõrgune kahefaasiline parkuur. Siingi tuli ette näppu lõikamisi ja tehti ka suurepäraseid sõite. Võistlus oli põnev, kaks esimest lõpetasid sama sekundi sees. Starti asus 29 paari, kellest lõpuks kümnel õnnestus läbida mõlemad faasid puhtalt. Esimese arvestatava tulemuse tegid Riinu Rahuoja ja Baron Abruka. Kõik pöörded õnnestusid neil sujuvalt ning Baron, kel on loomupäraselt kiire minek, hüppas puhtalt. Peagi nende järel startisid Erik Tuimann ja Cesja. Paaril ei olnud mullu Jüris õnne, kui nad, olles teel võidule, ajasid maha viimase takistuse. Seekord õnnestus neil puhtalt lõpetada, kuid aeg oli pea sekundi võrra aeglasem Riinust ja Baronist. Kõik ootasid, mida teevad seni kaks etapivõitu saavutanud Kärt Kaseorg ja Aga Flamenco Von Feicht, kes asusid starti viimaste seas. Väga keskendunud Kärt ei olnud finišeerides just kõige õnnelikuma olekuga, sest üheksas takistus õnnestus neil raskustega puhtalt ületada. Sõidu lõpus kogus ta end kiiresti ja lõpetas Riinust vaid mõne sajandiku võrra kiirema ajaga. Nii sai Kärt kirja oma kolmanda etapivõidu tänavuses Porsche karikasarjas.

Amatööride ringi esikolmik: Riinu Rahuoja, Kärt Kaseorg ja Erik Tuimann. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kärt Kaseorg ja Aga Flamenco Von Feicht. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kärt ütles, et sõiduga ta, hoolimata võidust, päris rahule ei jäänud. „Esimese faasiga jäin rahule, aga teises faasis päästis mind hobune ikka välja, pingutades kõvasti, et me takistuse puhtalt ületaksime.“ Kärdi ja Aga Flamenco koostöö on väga hästi sujunud. „Jah, tõsi, meil on temaga mingi eriline side. Me mõistame ja aitame üksteist. Ta on tõesti väga-väga hea hobune,“ kiitis Kärt.

Lisame siia ka avatud klasside sõitude võitjad. Kõrgusel 80 cm võisteldi puhtusele ja seal sõitis vigadeta kokku 38 võistluspaari. Kõrgusel 90/100 cn võttis võidu Anna Schneider (Tondi RSK) ponil Only. 110 cm esimene  oli Mihkel Ait (Saare RK) hobusel Emperor. Päeva kõrgeima sõidu kõrgusel 120/130 cm võitis Ville Paloheimo (FIN) hobusel Locri.