Porsche Karikas stardib täie hooga uude hooaega

Harrastajad, nühkige oma saapad läikima, lükake pükstele viigid sisse ja otsige välja kogu bling – Porsche Karikas tuleb jälle! Seekord veelgi paremana ja rohkem väljakutseid pakkuvamana ning auhinnafondiga üle 4000 euro!

Kuna Porsche Karikas lõi eelmisel aastal harrastajate seas kõvasti laineid, otsustasid võistlussarja korraldajad seda jätkata. Et põnevus lõpuni säiliks, viidi juhendisse sisse ka mõned muudatused. Nii toimub tänavu sarja raames kaks võistlusklassi: „Väike Ring“ – kõrgusel 90 cm (finaalis 95 cm), auhinnafondiga etapi kohta 300€ ja „Suur Ring“ – kõrgusel 105 cm (finaalis 110 cm), mille auhinnafond etapi kohta on 400€. Korraldajad loodavad sellega pakkuda võistlemisvõimalust erinevate oskustega ja tasemega sportlastele ning hobustele.

Karikasarja osavõtjatele on suurimaks „kommiks“ muidugi pääs Saku Suurhalli toimuvale finaalvõistlusele Tallinn International Horse Show raames, mis toimub 7. – 9. oktoobrini Saku Suurhallis. Finaali saavad 10 paremat sportlast kummastki klassist etappidel kogutud punktisumma alusel ehk seekord on võimalus lausa 20-l sportlasel finaalis osaleda. Lisaks jätab TIHS korraldaja endale õiguse kutsuda finaali kuni 3 harrastajat kutsete alusel.

Uuenenud on ka karikasarja edetabeli punktisüsteem. Näiteks peab sportlane oma esimesel osalemise etapil ära määrama, millises klassis ta punkte koguma hakkab ja seda muuta ei saa.

Sarja esimene võistlus toimub Luunjas 30. aprillil, järgnevad etapid Jüris (18.juunil), Tallinnas Baltic Summer Cupil (14. – 17.juulil), Kärdlas (05. – 07.augustil) ja Sammulis (3.septembril).

Juhendiga saab tutvuda siin: http://www.ratsaliit.ee/pa_file/porsche-harrastajate-karikasari-takistussoidus-porsche-karikas-2016-uldjuhend/

Porsche Karika korraldusmeeskond