Poznani avapäevadel on auhinnale jõudnud kõik osalevad eestlased

Käesoleva nädalavahetuse kattev Kesk-Euroopa liiga viimane MK-etapp sai alguse neljapäeval. Kahe esimese võistluspäevaga on auhinnalisele kohale jõudnud kõik neli osalevat Eesti takistussõitjat.

Arvestatavaima tulemuseni jõudis neljapäeval Tiit Kivisild, kes Calinaga jõudis 145 cm kõrguste takistustega sõidus 97 võistluspaari hulgas kuuendale kohale. Samas sõidus olid puhta sõiduga auhinnalisel 19.-l kohal Gunnar Klettenberg ja Ulrike R. Kivisild oli meie parim ka reedeses sama kõrguse, kuid juba Rolexi punktidele peetud sõidus. Seal jõudis Kivisild ümberhüpetele Cinnamoniga, kus võistluspaar kogus 8 karistuspunkti saades sellega auhinnalise 15 koha ning 5 Rolex Rankingu punkti.

Auhindu on kogutud ka väiksematest sõitudest. Rein Pill oli reedeses 135 cm sõidus kuues hobusega Carrera Z ja neljapäevases 130 cm sõidus kaheksas Touransiga. Urmas Raagi hetke edukaim saavutus pärineb eilsest hüppevõimsusest, kus ta jagas poolaka Murawski ja leeduka Petrovaseda teist kohta. Raag osales hüppevõimsuses hobusega Axel du Beaumont.

Täna on Poznanis kavas kaks sõitu kõrgusel 145 cm, millest esimene tõusva raskusega ja teine, Rolexi punkte andev, Tabel C põhimõttel. Hommik algab kõrgusel 130 cm. MK-etapp on kavas pühapäeval. Poznanis osaleb kolm viimast meie liiga etappi võitnud Ukrainat esindav Björn Nagel, keda võime pidada peafavoriidiks Poznaniski. Teistest hetkel esikümnesse kuuluvatest sportlastest on kohal veel vaid eestlased Klettenberg, Pill ja Kivisild.

Poznani võistluse tulemused leiate traditsiooniliselt meie Poola partneri swiatkoni koduleheküljelt aadressil http://www.swiatkoni.pl/news-display/3826.html .