Poznani Grand Prix võit Felix Hassmannile, MK-arvestuse parim poolakas Michal Kazmierczak

Eile Poznanis lõppenud rahvusvahelise takistussõiduvõistluse kulminatsiooniks oli Kesk-Euroopa liiga viimane MK-etapp, mis selgitas finaalieelse paremusjärjestuse. Kui Grand Prix võidu viis Saksamaale Felix Hassmann, siis liiga võidupunktid korjas teisel kohal lõpetanud poolakas Michal Kazmierczak hobusega Stakorado.

Ümberhüppajaid oli Poznani MK-sõidus, mis ühtlasi võistluse Grand Prix`s, parajalt ehk 8 50st. Ümberhüppajate hulgas oli meie liiga sportlasi kolm, kaks poolakat ja türklane. Ümberhüpetel esimesena startinud belglane Bert Prouve tegi hobusega Cadida van het Provahof rahuliku, kuid seevastu puhta sõidu. Järgnevad näitasid küll oluliselt kiiremaid aegu, kuid ei suutnud lõpetada takistusi maha ajamata. Puhtalt ja belglasest suisa kuus sekundit kiiremini suutis raja läbida meie liiga üks liidreid poolakas Michal Kazmierczak oma ustaval partneril Stakoradol. Poolakatest publiku kurvastuseks suutis oma sportlase aja siiski üle sõita viimasena startinud sakslane Felix Hassmann hobusega Horse Gym`s Balzaci. Seega esimene Hassmann, teine Kazmierczak, kolmas Prouve.

Eestlasi oli startdis kaks. Tiit Kivisild ja Sullivan katkestasid pärast kahte mahaajamist ja sellele järgnenud möödasõitu, Hanno Ellermann ja Spartacus Tn sõitsid raja esimese poole hästi, kuid lõpuosas kogunes kaks viga ning karistuspunkt ületatud normiaja eest. Liiga senine liider Andrius Petrovas lõpetas Complementoga kiire nelja karistuspunkti juures kümnendal kohal. Halvasti läks samuti liidrite hulka kuuluval Saku Suurhalli publikulemmikul Vladimir Beletskil. Rocketmaniga ületati kolmese süsteemi esimene element, kuid pärast seda hobune komistas ning kukkus sõna otseses mõttes põlvili. Beletsky "lendas" nagu rakett peaga vastu maad, kuid siinkohal saame jällegi rõhutada kaitsekiivri olulisust. Turvakiiver oli meest kaitsnud sedavõrd, et pärast esimest ehmatust tõusis ta vast poole minuti pärast üles ja lehvitas publikule oma laia naeratuse saatel. Õnnelik õnnetus, sest ka hobune ei saanud viga.

Liiga arvestuses kogus viimaselt etapilt maksimumpunktida Michal Kazmierczak, kes tõenäoliselt omab nüüd parimat tulemust finaali kaasa võetava viie parema etapi summat. Petrovasele, kes üldsummas peaks lõpetama liidrina, kogus neljanda koha punktid, Ellermann 13. koha punktid. Täpsemad arvestused tehakse lähipäevil, mil anname omagi lugejatele liiga finaalieelsest seisust täpsema ülevaate.

Poznani võistluse tulemused leiate aadressilt http://tarantevents.pl/pl/zawody/details/237-csi3w-cavaliada-pozna