Poznani MK-etapil jäi liiga paremusjärjestus muutmata, Grand Prix võitis rootslanna Emma Emanuelsson

Poznani MK-etapp oli Kesk-Euroopa viimane ning annab meile võimaluse arvestada liiga paremate punktiskoore enne Varssavis toimuvat finaali. MK-etapi võidupunktid jättis Poola Grand Prix viiendana lõpetanud Jaroslaw Skrzyczynski, GP võitis rootslanna Emma Emanuelsson.

Meie takistussõitu esinasid Poznani MK-etapi Grand Prix sõidus Gunnar Klettenberg ja Tiit Kivisild. Parema tulemuse saavutas kogu Poznani nädalavahetuse edukaimaks eestlaseks kujunenud Kivisild. Pärast suvisest vigastusest paranemist näitab Cinnamon jällegi head minekut. Tänaseks tulemuseks oli küll neli karistuspunkti, kuid liiga arvestuses andis see hulgaliselt punkte. Kesk-Euroopa liiga sportlastest suutis 160 cm kõrguste takistustega sõidu puhtalt läbida vaid poolakas Skrzyczynski hobusega Balouzino. Teise koha punktid võttis GP kaheksandana lõpetanud tšehh Josef Kincl, kes kogus hobusega Cascar põhiparkuuris kaks karistuspunkti. Järgnevad liiga MK-punktid jagati juba suurema arvu karistuspunktidega. Gunnar Klettenberg ja L.B. Carnival La Silla lõpetasid üheksa karistuspunktiga.

Kui Kesk-Euroopa takistussõitjatest jõudis ümberhüpetele vaid üks, siis mujalt lisandus sinna kuus võistluspaari – kaks rootslast, kaks belglast, portugaallane ja Madalmaade sportlane. Kiireima puhta sõidu tegid rootslanna Emma Emanuelsson ja Titan. Teisena lõpetasid samuti puhta sõidu teinud belglane Donaat Brondeel ja Breemeersen Adorado. Kolmanda koha sai Brondeeli kaasmaalane Niels Bruynseels hobusel Casteline van de Helle juba nelja karistuspunktiga ümberhüpetelt.

Muudest möödunud nädalavahetuse eestlaste esitlustest mainime Tiit Kivisildi ja Cinnamoni puhast sooritust reedeses Rolexi punktidele peetud 145 cm puhtusele ja kiirusele sõidus, kus saavutati auhinnaline üheksas koht. Samuti väärib märkimist Tiidu ja Calina seitsmes auhinnaline koht reedeses 135 cm sõidus ja sama koht laupäevases keskmise ringi finaalis kõrgusel 140 cm. Reedese päeva teises 135 cm sõidus, mis korraldati seoses ülisuure staride arvuga (toim. FEI reeglite kohaselt jagatakse sõit kaheks, kui startida sooviaid on enam kui 100) jõudis Kivisild Corsicaga ühe karistuspunktiga auhinnalisele 18.-le kohale, Rein Pill ja Zwingdoc olid puhta sõiduga kuueteistkümnendad.

Punktiseisust Kesk-Euroopa liigas pärast viimast etappi informeerime oma lugejaid lähipäevil, kui ametlikud tulemused on avaldatud. Esialgsete arvutuste kohaselt keegi senistest liidritest oma positsiooni positsiooni Poznanis ei parandanud. Poznani võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.cavaliada.pl/en/for_competitors/results/, fotod www.swiatkoni.pl .