Poznanis algas meie takistussõiduliiga viimane etapp, Eesti paremik stardis

Hanno Ellermann püüab Poznanis koguda lisapunkte; fotol Dixoniga Foto: Mari Ann Selge/selge.smugmug.com

Vaid kolm päeva tagasi saime raporteerida Rein Pilli kolmanda koha saavutamisest Leszno MK-etapil, kui juba täna sai avalöögi järgmine, meie takistussõiduliiga käesoleva hooaja viimane, MK-etapp Poznanis, kus CSI4*-W tasemega võistlusel asuvad Eesti poolt starti sarnaselt Lesznoga Rein Pill, Hanno Ellermann ja Kullo Kender, lisaks neile Urmas Raag ning väiksemates sõitudes osalev Kaia Loviisa Kink.

Nagu meie viimasest MK-sarja puudutavast uudisest lugesite, on seis enne finaali kujunemas üsnagi pinevaks ning Poznani punktid on kõikidele liidritele kulda väärt. 7.-10. märtsini, 2019.a. Varssavis toimuvasse finaali pääsevad nii põhja- kui lõunaregiooni 10 parimat, kes võtavad kaasa viie edukaima etapi punktid, millele lisanduvad finaali kolmes sõidus kogutavad punktid. Arvestussüsteem on tavavaatajale küllaltki keerukas. Nimelt 10 parimat selgitatakse kõikide etappide punktide alusel, kuid finaalis läheb arvesse viis etappi. Finaalis hüpatakse esimesel päeval Tabel C kõrgusel 145cm, kus võitja saab 10, teine 9, kolmas 8 jne. punkte. Teine võistlussõit on 150cm ümberhüpetega, kus kehtib tavapärane etappide punktiskaale – 20-17-15-13-12-11-…-1 ning otsustavaks saab 155cm kõrguste takistustega parkuur, kus jagatakse tavaetapiga võrreldes topeltpunktid. Kesk-Euroopa liigast pääseb Göteborgis peetavasse ülemaailmsesse finaali kolm sportlast.

Omaette süsteem on ka 10 parema osas. Kahe alamliiga peale pääseb kokku finaali 20 sportlast ning kehtib reegel, et kui lõunast on vähem soovijaid (viimastel aastatel on neid olnud vaid 1 – 2), pääsevad lõuna kvooti kasutades peale järgnevad põhjaregiooni sportlased. Lisaks veel ka see, et kui paremusjärjestuses keegi loobub, pääseb võistlema järgnev sportlane.

Poznanis on tänaseks suurimaks sõiduks kahefaasiline 145cm kõrgune parkuur. Neli tärni on Poznanisse kohele meelitanud mitmeid maailma tippseltskonda kuuluvaid takistussõitjaid nagu šveitslane Martin Fuchs, sakslased Philipp Weishaupt, Marco Kutscher ja Felix Hassmann, rootslased Douglas Lindelöw ja Rolf-Göran Bengtsson, itaallane Piergiorgio Pucci, Isaeli esindav Danielle Goldstein, hollandlased Jur Vrieling ja Susanna Tepper ja teised. Kohal on loomulikult Poola paremik eesotsas Jaroslaw Skrzyczynskiga, kuid esialgsetel andmetel ei osale Leszno järel liigas kolmandaks tõusnud Wojcieh Wojciaaniec.

Lisaks takistussõidule võistlevad Poznanis koolisõitjad, kolmevõistlejad sisekrossiga ning rakendisportlased kombineeritud maratoniga. Poznani tulemused leiate siit.