Prantslased noppisid tänavuse Furusiyya Rahvuste Karika esimese etapi võidu

Takistussõidu Rahvuste Karika 107. hooaeg startis eile Al Ainis Araabia Ühendemiraatides, kus 11 võistkonna konkurentsis saavutas Katari ja Šveitsi ees võidu Prantsuse koondis.

Kaheksa võistkonda pääsesid edasi teise vooru, nende hulgas ei olnud aga korraldajamaad, mistõttu Katar ja Saudi Araabia täitsid automaatselt kaks Lähis-Ida riikidele mõeldud kohta finaalis, mis toimub Septembris Barcelonas. Al Aini etapp oli Lähis-Ida riikidele ainsaks kvalifikatsiooniks üldse.

Prantslased, kes esimesest voorust ainsana karistuspunkte ei kogunud, lõpetasid teise vooru 16ga, mis oli siiski 2 karistuspunkti vähem Katarist, kelle kontole kogunes lõpuks 18 kp. Neist ühe punkti kaugusele jäi Šveits. Avavooru läbisid vigadeta muide kõigest 7 võistluspaari ning kaks nulliringi tegid vaid 2 paari.

Prantsuse koondise moodustasid pisut vähemtuntud takistussõitjad Mathieu Billot, Frederic David, Julien Gonin ja Jerome Hurel. Chef d’Equipe Philippe Guerdat’ sõnul polnud osad nende hobused varem rahvusvahelisel võistlusel osalenudki.

Furusiyya Rahvuste Karika teine etapp peetakse 8 võistkonna osavõtul täna Ameerika Ühendriikides Ocalas.

Al Aini tulemused leiate: http://www.longinestiming.com/#!/show-jumping/2016/1136/html/en/longinestiming/resultlist_4.html