Prantslased võidukad Šveitsi Rahvuste Karikal

Võidukas Prantsusmaa meeskond. Foto: FEI

Longines FEI Jumping Nations Cup’i ehk Rahvuste Karika Euroopa esimese divisjoni hooaja kolmas etapp leidis aset Šveitsis, kui St. Gallenis läksid vastamisi seitsme riigi esindajad. Prantslased lõpetasid ainukesena nulliga, jättes seljataha kodupubliku ees võistelnud Šveitsi ja Belgia.

Rahvuste Karikal on riigid teadupärast jagatud seitsmeks grupiks. Euroopa jaguneb omakorda kaheks divisjoniks: esimesse kuuluvad 10 tugevaimat riiki, milleks on Holland, Itaalia, Prantsusmaa, Šveits, Saksamaa, Rootsi, Iirimaa, Hispaania, Belgia ja Suurbritannia. Kaheksast asetleidvast etapist on neil võimalik punkte koguda viiel etapil, mis on hooaja alguses kindlaks määratud. Igat rahvust esindab etappidel neli sportlast, kellest kolme parima tulemus läheb arvesse. Hooaja lõpus kvalifitseeruvad seitse enim punkte teeninud meeskonda oktoobris Barcelonas toimuvasse finaali.

St. Gallenis esindatud seitsmest rahvusest kogusid punkte kuus. 160 cm kõrgusel peetud kahevoorulises parkuuris tegi kõigile silmad ette Prantsusmaa meeskond (Mathieu Billot, Alexandra Francart, Nicolas Delmotte, Olivier Robert), kelle sõidud õnnestusid nii hästi, et nende ankrumees Robert ei pidanud kummaski voorus starti minema. Sarnaselt ei pidanud teises voorus startima Šveitsi (Werner Muff, Beat Mändli, Steve Guerdat, Martin Fuchs) esindaja Fuchs, sest nende teine koht oli selleks ajaks juba kindel. Kokkuvõttes lõpetasid nemad kaheksa karistuspunktiga. Belglased (Yves Vanderhasselt, Francois Jr Mathy, Christophe Vanderhsselt, Wilm Vermeir) haarasid endale 13 karistuspunktiga kolmanda koha.Esikolmikule järgnesid vastavalt Saksamaa, Suurbritannia, Hispaania ja La Baule’is võidutsenud Brasiilia. Huvitava faktina märgiksime ära, et Brasiilia lipu all sai stardis näha alles omanikku vahetanud Ibelle van de Grote Haart Yuri Mansuriga sadulas, saades tulemuseks esimesest voorust kaheksa ja teisest voorust neli karistuspunkti.

Nicolas Delmotte oli üks nendest, kes aitas kaasa Prantsumaa võidule. Foto: FEI/Gustavo Lorenzo

Päeva suurim üllatus oli ilmselt prantslanna Alexandra Francart’i topeltnull, sest tema jaoks oli tegemist tema esimese 5* Rahvuste Karikaga ja teise 5* võistlusega üldse. “Kolmandal korral küsides oli Chef d’Equipe Guerdat nõus meile võimaluse andma!” sõnas rahulolev Francart.

Peale St. Gallenit pole üldarvestuse liider muutunud: endiselt juhib Šveits, kellel on nüüdseks 270 punkti, kellel on 90 punktine edumaa Saksamaa ees, kes on hetkel teine 180 punktiga. Kolmas on Hispaania 170 punktiga. Siiski peab arvestama, et riigid saavad punkte koguda kindlatelt etappidelt ning mitmel riigil pole võimalust olnud üheltki või mõlemalt toimunud etapilt punkte koguda ja seetõttu pole praegune tabeliseis kindlasti lõplik.

Võistlussarja järgmine peatuspaik on Poolas 17. juunil, kui Sopotis leiab aset Euroopa esimese divisjoni neljas etapp.

Hoolimata sellest, et põhirõhk oli Rahvuste Karikal, leidis enne pühapäevast kulminatsiooni aset ka mitmeid muid võistlusklasse, millest suurima, Longines Grand Prix kõrgusel 160 cm, võitis Luciana Diniz hobusega Fit For Fun 13.

Kõik St. Galleni tulemused leiate siit