Prantslased võitsid Drammenis teise Furusiyya FEI Nations Cup etapi järjest

Möödunud reedel oli Norras Drammenis peetaval CSIO3* võistlusel kavas Furusiyya FEI Nations Cup`i Euroopa teise divisjoni kolmas etapp, kus sarnaselt nädal varem Lummenis toimunud etapiga võtsid võidu prantslased. Divisjoni võidupunktid Rootsile.

Prantsuse ratsaspordisõbrad saavad olla õnnelikud, sest nende takistussõitjad võitsid kahe nädala jooksul juba teise Furusiyya FEI Nations Cup etapi. Kui Lummenis lõpetasid prantslased sellel võistlusalal mitte just tavalise null karistuspunktiga, siis Drammeni tulemuseks oli neli karistuspunkti ning võit tuli ülipingelises heitluses Madalmaade koondisega. Prantsuse koondis oli Drammenis täies koosseisus erinev Lummenis võistlenust ning selgi korral ei moodustatud koondist tuntuimatest Prantsuse takistussõitjatest. Viimase põhjuseks kindlasti asjaolu, et Prantsusmaa kuulub Euroopa esimesse divisjoni ning üldise paremusjärjestuse seisukohalt ei ole neile teise divisjoni etapid niivõrd olulised. Drammenis kuulusid Prantsusmaa koondisesse Nicolas Delmotte, Mathieu Billot, Francois Xavier Boudant ja Timothee Anciaume. Just viimati nimetatud sportlane oli Drammenis Prantsusmaa võidu võtmeks. Enne teise vooru viimaseid sõitjaid juhtis Madalmaade koondis, kelle ankrumees Henk van de Pol hobusel Liberty Antana teenis neli karistuspunkti veekraavil. Anciaume, kes võistles hobusega Quorioso Pre Nois, pidi läbima teise vooru vigadeta, garanteerimaks prantslastele võitu ning see tal ka õnnestus. Lõpptulemuseks oli prantslastel neli, Madalmaade koondisel teisena seitse karistuspunkti.

Kolmanda kohaga lõpetasid Drammenis rootslased, kelle koondtulemuseks oli 12 karistuspunkti. Kuna Prantsusmaa ja Madalmaad kuuluvad esimesse divisjoni, said rootslased Norrast divisjoni võidupunktid. Korraldajad norrakad lõpetasid neljandal kohal 18 karistuspunktiga. Viies koht jäi itaallastele 23 ja kuues soomlastele 88 karistuspunktiga. Venemaa ja Vallgevene teise vooru ei pääsenud, kusjuures Venemaal oli selles suhtes ebaõnne. Pärast esimest vooru oli Venemaal ja Soomel võrdne arv karistuspunkte ning teise vooru pääseja selgitati kolme parema sportlase ajavõrdluses, kus venelasi edestasid napilt soomlased.

Pärast kolme etappi on Euroopa teises divisjonis liidriks Rootsi. Teist kohta hoiab Soome, kolmandat Norra. Teise divisjoni järgmine etapp peetakse 24. mail Kopenhaagenis.

Drammeni võistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/787/787zeitplanENG.htm?style=longines .