Prantslaste dessant Leipzigis, MK-etapivõit Delaveau`le

Möödunud nädalavahetusel peeti Saksamaal Leipzigis Lääne-Euroopa liiga ehk Longines FEI World Cup seitsmes etapp, mille kaksikvõit läks Prantsusmaale, samasse läksid teisedki suured sõidud.

Tänavuse takistussõiduhooaja keskmes on kindlasti Prantsusmaa, kuna seal leiavad aset nii MK-finaal kui Maailmamängud. Seda arvesse võttes on mõnevõrra loomulik, et just prantslased on tõusmas üha paremasse vormi. Leipzigis võttis oma tänavuse hooaja teise etapivõidu Patrice Delaveau hobusega Lacrimoso HDC, teise koha viis Prantsusmaale kehtiv Euroopa meister Roger Yves Bost hobusega Castle Forbes Myrtille Paulois.

Leipzigis pääses ümberhüpetele 11 paari, kellest seal oli puhtaid viis. Sakslaste suurimad tähed Leipzigis ümberhüpetele ei pääsenud ja nii päästis korraldajamaa au kolmanda koha võitnud Lars Nieberg hobusel Leonie W, neljas oli Markus Renzel hobusega Cassydy. Puhta sõiduga jõudis viiendale kohale Ukrainat esindav Katharina Offel, kelle partneriks oli Lacontino.

Võitja Delaveau, kes muide aasta jooksul võitnud juba seitse Longines kella (toim. Longines toetatavate suursõitude võitja auhind), on arvestades tema tänast hobuparki tõusnud prantslaste liidriks ning spetsialistid peaved teda üheks favoriidiks MK üldvõidule. Delaveau edukas karjäär sai alguse juba 1986.a., mil ta võitis Prantsusmaa koondise koosseisus Aacheni MM-il pronksmedali, olles 21aastane. 2010.a. Kentucky Maaimamängudel kuulus ta hõbedase võistkonna koosseisu, samuti andis Delaveau oma panuse mullusesse Prantsusmaa võitu Furusiyya FEI Nations Cup finaalis Barcelonas.

Prantslasete edu Lepizigis ei piirdunud üksnes MK-etapi võiduga. Reedese 150 cm kõrguse sõidu võit läks Kevin Stautile hobusel Silvana HDC, laupäevane Penelope Leprevostile hobusel Flora de Mariposa. Auhinnalisi kohti tuli muidki. Võistlustulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/837/837zeitplanENG.htm?style=longines

Järgmine Lääne-Euroopa MK-etapp peetakse juba alanud nädalal Šveitsis Zürichis.