Prantsusmaa kolmevõistluse koondis võib kaotada Rio OM-i kvalifikatsiooni

Tänavuse WEGi raames toimunud kahest nn dopingujuhtumist on tõsisemaid pöördeid võtmas individuaalselt viiendaks jõudnud Prantsusmaa kolmevõistleja Maxime Livio ja tema hobuse Qalao des Mers’i keelatud medikamendi manustamise juhtum, mis on nüüdseks saanud kinnitust ka B proovi tulemuste põhjal.

Livio hobuselt Qalao des Mers võetud A proov osutus positiivseks aine nimega atsepromasiin (acepromazine) suhtes, mida kasutatakse rahusti ja pingelõdvestajana. Atsepromasiin on FEI keelatud ainete nimekirjas, mis tähendab, et võistlustel seda kasutada ei tohi. Igasuguse rahusti kasutamine asetaks hobuse võrreldes teistega nn ebavõrdsesse ehk soodsamasse seisu. Ajakirja Horse&Hound veterinaari Karen Coumbe sõnul on atsepromasiin sagedasti kasutatav, et leevendada hobuste transpordi, rautuse või ravimisega kaasnevaid pingeid.

Tänaseks on selgunud ka Qalao des Mersi B proovi tulemused, mis osutusid samuti positiivseks. Livio on kogu sündmusest siiani šokeeritud ning eitab aine manustamist oma hobusele, öeldes, e t ta ei paneks iialgi Prantsusmaa koondist sellisesse seisu. Sportlane asub end kaitsma FEI Tribunali ees, mille kuupäev ei ole veel määratud.

Juhul, kui Livio tunnistatakse FEI Tribunali poolt süüdi, võib kogu Prantsusmaa koondis kaotada kvalifikatsiooni 2016. aasta Rio Olümpiamängudeks ning lisaks muudab see ka augusti lõpus toimunud kolmevõistluse Maailmameistrivõistluste lõplikku paremusjärjestust. Prantslaste listist välja langemise järel liigub Kanada võistkond WEGi arvestuses kuuendaks ning tagab endale pääsu OMile.

Loe rohkem: http://www.horseandhound.co.uk/news/maxime-livio-b-sample-result-weg-positive/#eDzrFUt5hjBqtoFJ.01

ja

http://eventingnation.com/home/qalao-de-mers-b-sample-tests-positive-for-acepromazine/