Prantsusmaal Fontainebleau`s sai avalöögi tänavune kolmevõistluse Rahvuste Karikas

Sel neljapäeval sai avalöögi tänavune, ajalooliselt kolmas, kolmevõistluse Rahvuste Karika hooaeg. Avaetapp peetakse sarnaselt mullusega Prantsusmal Fontainmebleau`s

Alanud hooajal peetakse maha kaheksa etappi ning finaal. Võrreldes mullusega on lisandunud osavõistlused Iirimaal Ballindensinkis ja Rootsis Malmös. Avaetapile Prantsusmaal järgnevad etapid Iirimaal, Suurbritannias, Poolas, Saksamaal, Rootsis, Itaalias ja Belgias ning oktoobrikuine finaal Madalmaades Boekelos. Kõik Rahvuste Karika etapid peetakse tasemel CIC3*, finaal tasemel CCI3*.

Möödunud hooajal kujunes mäletatavasti heitlus esikoha pärast ülipingeliseks, kui lõpuks Suurbritannia võistkond suutis vaid punktiga edestada sarja pikalt juhtinud Saksamaad. FEI kolmevõistluse direktriss Catrin Norinder ütles hooaja alguses, et FEI on saanud seoses kolmevõistluse Rahvuste Karikaga väga meeldivat tagasisidet nii sportlastelt, manageridelt kui korraldajatelt. Kõik osalevad rahvused on sarjas pakkunud võistlusvõimalusi põhiliselt oma noorema põlvkonna sportlastele, mis omab kindlasti olulist osa spordiala kandepinna laiendamises läbi suurenenud motivatsiooni.

Fontainebleau etapil osalevad rahvustest Pratsusmaa, Saksamaa, Suurbritannia, Itaalia, Madalmaad ja Hispaania. Mullu lõpetasid samas võidukalt sakslased (fotol).