Prints Charles\’i jõulupuu tõi kohale hobune

Wales’i printsi Charles’i selle aasta jõulupuu on nüüdseks toodud Londonisse Clarence House’i ja pidades silmas kuningapere huvi maaelu vastu, toodi ilus jõulupuu veoauto asemel kohale hoopis hobusega.

Prints Charles tervitas oma kuninglikus residentsis halli Percheroni tõugu mära, kellel oli see au vedada vankrit, millega jõulumänd kuninglikku residentsi kohale toodi. Vankrit oli ohjamas British Horse Loggers organisatsiooni (mille patrooniks on Prints isiklikult) eesistuja Doug Joiner.

Charles on toetanud tööhobuse tegevust juba mitmeid aastaid ning seeläbi kohtus ka Ellaga mõned aastad tagasi, külastades professionaalset puuraidurit ja metsamajanduse juhti Mr. Joiner’it. Charles’i poolt puuraiduritele korraldatud vastuvõtust Clarence House’is sai osa ka teine tore tööhobune – Briti enda tõugu cob mära Dot .

Kui Printsi Mr. Joiner’i ja hobuste taustal parasjagu pildistati, tõi üks majapidamise liige Charlesile ka taldrikutäie porgandeid hobustele söötmiseks. Charles oli viisakas ja pakkus naljaga pooleks porgandit ka Mr. Joiner’ile, mille peale härra ootamatult jaatavalt vastas. Naeruga pooleks jagati porgandid sõbralikult külaliste vahel laiali.

Üritusest võtsid osa ka 2012. aastal esmakordselt asetleidva British Festival of the Working Horse nimelise ürituse korraldajad.