Pühapäev ja Riia GP

Pühapäev algab meie omadele jällegi hästi. Noorhobuste sõidus pääsevad ümberhüpetele Margit mõlemal hobusel ja Grete (kelle nime kolleeg Livmanis pidevalt „Kriit“ hääldas) Pariis Camelotil. Lisaks veel Bricis kahel hobusel. Võit jääb Lätti, Margit aga kolmas ja viies, Grete neljas.

Järgneb 135 cm kõrgune parkuur ümberhüpetele. Rajameister oleks pärast laupäevaseid märkusi justkui ümber vahetatud. Kahjuks on seekord jõutud teise äärmusesse – ümberhüpetele pääsevad rohkem kui pooled startinutest. Klassi näitavad jällegi meie belgia-poisid ning kolmandat korda sellel võistlusel on esimese kahe koha järjestus Pill – Kivisild. Rein võidab Touransiga, Tiit Ultimusega teine.

Grand Prix-sse lubatakse Riiaski kahel hobusel. Kui võistlusväljakul on veekraav, on enamus kordadel minu ülesandeks pidada kohut just vee lähistel, nii seekordki. Asja teeb üsna äärmuslikuks tohutu palavus ja must ülikond. Nulle tuleb seekord seitse, kelle hulgas kolm eestlast – Kivisild ja Cinnamon, Vatsel ja Fee ning Treve ja Sandokan. Ühe karistuspunktiga jõuab kaheksandale auhinnalisele kohale Kivisild Torrerol.

Ümberhüppeid alustab Shpakovsky ja teeb seda puhtalt. Järgmine on Tiit, kelle pöörded Cinnamoniga on edukamad, nad edestavad venelast rohkem kui kahe sekundiga. Viimaste starijate hulgas on lätlaste esinumber Andis Varna Grand Liberoga. Jumal on täna lätlane, peame tõdema. Üks takistus kõigub nii, et tundub täies koosseisus lagunevat, kuid kõik latid põrkuvad tagasi ning Varna lõpetab Tiidust pisut kiiremini. Kuulame Läti hümni. Eestlasena on loomulikult kahju, et võit napilt käest läks, kuid ametnikuna tundub alati stiilne, kui võit koju jäetakse.

Mäletamist mööda eelnes neljapäevasele vet.ülevaatusele tõsine vihmasadu, mis põhjustas üleujutusi. Pühapäevaks prognoositi taas äikesetormi ja pilved kogunevadki GP autasustamise ajal. Kui sõit ise toimus üsnagi häirivas 32-kraadises kuumuses, siis auringile järgneb totaalne torm, mis murrab Kleistu kompleksis puu, lennutab laiali erinevaid esemeid ning jätab eestlaste autod ligi 30 cm sügavusse vette.

Selleks aastaks on Riia MK-etapp peetud. Saabume läbi vihmasaju Eestisse kümne paiku. Tunnen head meelt, et järgmine nädalavahetus on vaba. Seda pole sel suvel just kuigi tihti juhtunud.