Pühapäeval Laaksos: Pill ja A Brok teised, Kivisild ja Corsica kolmandad

Täna on Laaksos peetava Soome GP sarja finaali viimane võistluspäev, kus suurimas sõidus jõudsid jällegi esikolmikusse Rein Pill ja Tiit Kivisild, kes vahetasid laupäevased kohad – täna Pill ja A Brok teisel, Kivisild ja Corsica kolmandal kohal.

Pühapäevases Laakso põhisõidus oli sarnaselt laupäevaga esimese vooru kõrguseks 145cm, teises voorus 150cm. Kui eile läbisid avavooru vigadeta kaks võistluspaari, kelle hulgas ka Kivisild ja Corsica, siis täna puhtaid sooritusi esimeses voorus ei olnud. Parima tulemusega lõpetas Antonina Hartwall hobusega Sunland de Thieusies, milleks oli kaks karistuspunkti ületatud aja eest. Pill ja A Brok lõpetasid nelja, Kivisild ja Corsica viie karistuspunktiga.

Kuigi teises voorus olid takistused kõrgemad, läbis selle puhtalt seitse paari kümnest finaalvooru pääsenust. Puhta soorituse tegid ka Pill ja Kivisild, platseerudes selle tulemusena vastavalt teisele ja kolmandale kohale. Võitis samuti teises voorus karistuspunkte vältinud Hartwall, kes sai auhinnaks uhiuue Volkswagen Golfi.

Enne põhisõitu oli Laaksos kavas 135cm kõrguste takistustega parkuur, kus soomlanna Jessica Aminoffi ja Avalanche järel lõpetasid teisel kohal Renek Rosenberg ja Helios de Muze. Samas sõidus said kaheksanda auhinnalise koha Kullo Kender ja LRK Astrid L.

125cm kõrguste takistustega parkuur, jäeti pooleli halbade ilmastikuolude tõttu, ning auhinnarahad jagati juba võistelnute vahel. Seal võttis "esikoha" samuti Renek Rosenberg.

Laakos tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/14060