Pühapäeval peetakse Tartumaal tänavused ratsakoolide meistrivõistlused

Eelolev nädalavahetus toob lisaks rahvusvahelistele võistlustele Eesti ratsasportlastele võimalusi võtta mõõtu ka kodumaal. Võistlused saavad toimuma nii takistus- kui koolisõidus, samuti kestvusratsutamises.

Kodumaiseks nädalavahetuse tippsündmuseks võime kindlasti pidada pühapäeval Tartumaal perekond Saksade ratsakeskuses toimuvat ratsakoolide meistrivõistlusi, kus võisteldakse takistus- ja koolisõidus. Ratsakoolide meistrivõistlustel saavad osaleda kõik ERL-i tingimustele vastavad ratsakoolid. Arvestust peetakse kolmes klassis: lapsed kuni 15.a., noored vanuses 16 kuni 21 aastat ning harrastajad. Lisaks individiuaalarvestusele on kavas ka võistkonnavõistlus. Iga ratsakool võib välja panna mitu võistkonda, kuid lähtuda tuleb järgnevatest põhimõtetest. Võistkonnas võib olla kas kolm harrastajat, kellest üks peab sõitma koolisõitu või neli noort, kellest pooled kuni 15.a. ja pooled vanemad ning kellest kaks sõidab kooli- ja kaks takistussõitu.

Laupäeval võistlevad takistussõitjad Vändra klubi eestvõttel C.R. Jakobsoni majamuuseumi territooriumil. Sõitude kõrgused ulatuvad 120 cm-ni. Samal päeval on kavas kestvusratsutamise võistlus Rõude Rännak, maksimaalse distantsiga 80 km.