Pühapäeval peeti Tartumaa Talvekarika II etapp

20. jaanuaril võtsid Tartumaal Luunjas taas omavahel mõõtu Lõuna-Eesti ratsasportlased ja pakane. Kuigi võistlust ähvardas ärajäämise oht, otsustasid korraldajad siiski toimumise kasuks ning maha peeti neli parkuuri.

Kuigi laupäeval tundus veel, et pakase ülekaal on mäekõrgune (miinuskraade oli hommikul -28câ—¦) ja võistlused on tõsises ohus, tegid Tartumaa Talvekarika korraldajad pigem hasartmänguritele omase panuse, lükates pühapäevase võistluse algusaega tunni võrra edasi ja kutsudes siiski kõiki võistlema. Pühapäeva hommikul kell 5: 30 näitas kraadiklaas veel -29c, kuid päeva peale hakkas temperatuur siiski tõusma.

Kella kaheteistkümneks olid põhjamaisema meelega sportlased 115 cm kõrguse parkuuri stardis. Esimesena startis Kullo Kender Landoletil. Ja kohe ka esimene puhas parkuur ja kiired ümberhüpped. Kullo poolt ette hüpatud tulemus jäigi löömata. Teisele kohale sõitis ümberhüpetel üle sekundi suurema ajaga Melissa-Maarion Amiel oma uuel hobusel Lando III. Kolmanda koha saavutas Annika Veerpalu Basiliol.

125 cm kõrguse tõusva raskuse ja Jokkeriga parkuuri võidu võttis taas Kullo Kender, seekord oma vana ja truu San Antonioga. Jokkeri kõrguseks 140cm. Teiseks jäi Urmas Raag Bisonil ja kolmandaks Catlyn Resto Londonil.

100 cm parkuuris valitses Tartumaa klubi tarmukas esiharrastaja Erle Raudam Bahral. Tema puhta sõidu aega ei hakanud keegi kahtluse alla seadma, võit oli kindel. Teiseks tuli taas Raag – Sandra Raag nimelt. Hobune oli Sandral seekord lätlane Larsson. Kolmandale kohale asetus Marin Varblane magusa nimega hobusel Cohuke.

Päeva lõpetasid tublid ponisportlased Kristina Albertina Reinstein Festal ja Maria-Johanna Reinstein Mauril. Nemad hüppasid 80-90 cm kõrgust puhtusparkuuri. Väga tublid sportlased, kes ei vandunud külmale alla ja jaksasid olla pika päeva viimased võistlejad!

Talvekarikas 2013 tabelis juhib 100 cm arvestuses Erle Raudam, 115 cm arvestuses Kristi Luha ja 125 cm arvestuses Stefani Sabrodin. Enne finaali 23. veebruaril on kõik veel lahtine. Finaalis on tõkked kõrgemad ja ka punktiteenimisvõimalus suurem.