Pühapäeval selguvad Eesti meistrid ratsutamise kolmevõistluses, Postimehes ülekanne

Järvamaal Koordi tallis peetaval kolmepäevasel võistluses selgitatakse välja Eesti parimad kolmevõistlejad seenioride klassis. Võistlus kulmineerub pühapäeval maastikukrossiga, millest teeb otseülekande ka Postimees. Ülekanne algab kell 11.00.

Kolmevõistluse eesmärgiks on näidata hobuse ja ratsaniku koostöö mitmekülgsust, sest tulemus kujuneb välja kolme samal hobusel sõidetud osavõistluse põhjal: koolisõit, takistussõit ja kross. Reedel Koordis algav võistlus alustab koolisõiduga, laupäeval peetakse takistussõit ning pühapäeval panevad ratsanikud oma hobused proovile krossis, kus hinnatakse hobuse vastupidavust. Osavõistluste omavaheline osakaal on jagatud nii, et krossi osatähtsus on selgelt suurem kui koolisõit ja takistussõit kokku.

Võistluste lõpptulemus koosneb koolisõidus saavutatud protsendipunktidest, krossil saadud karistuspunktidest ja takistussõidus saadud karistuspunktidest.

Seeniorite ehk Eestis kõrgema taseme kolmevõistlejatest asub starti 9 võistluspaari, nende seas tiitlit kaitsev Erkki Hõim, rahvusvaheliselt tuntust kogunud Karl Robert Valk ja mitmekordselt Eesti parimaks kolmevõistlejaks tituleeritud Vilvi Laanet.

Lisaks seenioride meistrivõistlustele võisteldakse Koordis ka madalamates arvestuses ning peetakse Kolmevõistluse Karikasarja V etapp. Võistluspaare on Koordis kokku 50.

Ülekannet näeb SIIT

Eesti Ratsaspordi Liit