Pühapäeval võisteldi Veskimetsas koolisõidus

18. juulil toimus Veskimetsa Ratsakeskuses võistlussarja "Koolisõidu ABC" 3. etapp. Antud sari on mõeldud noorematele hobustele ning vähemkogenud ratsanikele, kuna elemendid ning hindamissüsteem on lihtsamad, kui traditsioonilistel koolisõiduvõistlustel.

Võisteldi neljas programmis – vabalt valitud skeem, algtaseme skeem, põhitaseme skeem (siin eraldi arvestuses veel lapsed, noorsportlased, harrastajad ja noored hobused) ja edasijõudnute skeem.

Esimese programmi võitjaks kuulutati Marit Vaiksaar ja Ramses XII, teised auhinnalised kohad pälvis Kristiina Prohhorova hobustel Dzin ja Galop.

Teises programmis saavutasid parimad tulemused Olga Kopõtova ratsudel Räpsi ja Yukon ning Liis Laigu Tocata’l.

Kolmanda programmi laste arvestuses võitsid Ilja Grunin ja Lilybell, teiseks Polina Piskoppel ja Fryc, kolmandaks Charlotte Pärt hobusel Pokker. Noorte arvestuses tulid auhinnalistele kohtadele Anastassia Filatova ratsul Golden Sunrise ning Ave Kuusemets Velissa’l. Harrastajatest tõusid poodiumile Varju Kuusemets ja Paan, Ingrid Pruual hobusel Brayen ning Maris Uustalu Cahaina’l. Noorte hobuste arvestuses võistlevatest paaridest tunnistati parimaks Reet Kerro hobusel Bücaro HP, teiseks Külli Arumäe ja Creston, kolmandaks Heli Hussar ratsul Rohan Warrior.

Programmis number 4. võidutsesid Liis Liblikmaa Tocata’l, Diana Pruks Calimero Von Cimely’l ning Kaidi Sarv Hendi’l.