Pühapäeval võistlesid Veskimetsas harrastajad

Pühapäeva pärastlõunal toimus Veskimetsa Ratsakeskuses Tallinna RSK karikasarja Harrastajate Ringi II etapp. Lisaks harrastajate arvestustele toimus ka kolm avatud sõitu.

Võistluse avas kahefaasiline parkuur kõrgusel 70 cm. Rajameister Ain Unt oli koostanud pikkade vahedega distantsi, kus ei piisanud ainult hüppamisest, vaid tuli ka korralikult hobust edasi sõita. Harrastajate seas võidutses seekord Valeria Kandeikin Daźikatol, neile jäid napilt (vaid 0,01 sekundiga) alla Merike Varusk ja Kegums ning kolmandaks kappasid Aive Mihkelson ja Otto-Osborn.

Sama kõrguse avatud arvestuses tegi puhta töö Sassi talli hobune Praider – esimene koht Liis-Marii Hõbemetsaga ja teine Hanna-Lotta Mittiga. Kolmandaks kihutasid Järve Tallis treenivad Miina Vilo ja Raselli.

Päev edenes, takistusi tõsteti. Teine parkuur toimus kõrgusel 90 cm ja see rada nõudis lisaks edasi sõitmisele ka seotud vahedesse mahtumist. Harrastajate arvestuses võtsid kindla võidu Aive Mihkelson ja Otto-Osborn, teisena lõpetasid Ege Tahk ja Baronet ning kolmandana Victoria-Caroly Veetõusme ja Gameera.

Avatud arvestuse võitsid ühtlase sõidu teinud Kelly Zdankevitch ja Hundai, teisena lõpetasid Kadi Kokla ja Caramia ning kolmandana Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Valletta.

Päeva lõpetas ümberhüpetele sõidetud parkuur kõrgusel 105 cm. Raja raskusaste sai veelgi lihvi juurde ning ümber hüppama jõudsid vaid kaks võistluspaari.

Kristina Helmes Zhutacoril oli ainuke, kes suutis ka ümberhüpped läbida vigadeta ning ühtlasi andis see sõidu võidu. Teisele kohale jäid seekord Helen Ramjalg ja Wolanda, kellel kahjuks tuli ümberhüpetel viimase takistuse latt maha. Kolmandad olid põhiparkuuri küll puhtalt läbinud, kuid ületatud normiaja eest 1 karistuspunkti saanud, Lars Uus ja Izmail.

Tallinna RSK karikasarja järgmine etapp toimub juba mai kuus (Palladium Cupi ning Lootuste Karika I etapi raames) ning siis ootame võistlema kõiki kuni 21aastaseid sportlasi.