Pühapäevases vihmasajus peeti Perilas ERL-i suvise karikasarja kolmas etapp

Pühapäevane ilm Perilas võistelnud takistussõitjaid ei hellitanud, valget vett tuli taevast alla pea terve võistluspäeva. Viimane pani kindlasti oma pitseri nii tulemustele, kui startide arvule. Vaatamata sellele viidi lisaks Suvise Ponikarika finaalile läbi ERL-i suvise takistussõidusarja kolmas etapp.

esimesena startisid tugevas vihmasajus juuniorid, kellel takistuste kõrguseks 115 cm. Ümberhüpetele pääsesid viis võistluspaari, kellst parimaks osutus seekord Liis Anette Pae (Tondi) hobusel Pärn. Paremuselt teise tulemuse sõitsid välja Britt Nigul (Tondi) ja Stalingrad jäädes võitjatele alla vaid seitsme sajandikuga. Kolmanda koha hõivasid Perila etapil Heidi Mülla ja Bersinaa.

Noori asus starti vaid kaheksa ja põhiparkuuri suutis neist vigadeta läbida kaks. 125 cm kõrguste takistustega parkuuri ümberhüpetel sõitsid parima aja välja Susan Kaleta (Viljandimaa) ja Aga Flamenco von Feight, kuid üks viga takistusel andis neile siiski teise koha. Teisena startinud Heili Püümann (Black Stallion) ja FP palasi tegid rahuliku ja puhta sõidu ning võtsid sellega etapivõidu. Kolmanda auhinnalise koha võttis kiireim "neli" Riin Ingre Saare (Pärnumaa) hobusel Cumberland.

Avatud klassi 130 cm kõrguseks sõiduks lõppes küll vihmasadu, kuid väljaku tingimused olid endised. Stardis oli 11 võistluspaari, kellest sarnaselt noortega tegi puhta soorituse kaks. Ümberhüpped läbis puhtalt Rebala tallide takistussõitja Andrei Tulubjev hobusel Krona võttes sel moel võidu. Peoperemees Paul Argus oli Stacandral küll kiirem, kuid üks viga ei lubanud seekord paremat teisest kohast. Kolmas koht seekord Susan Kaletale ning seda loomulikult tema pikaajalisel partneril Aga Flamenco von Feight.

ERL-i karikasarja viimane ja otsustav etapp toimub juba järgneval nädalal Luunja Karika ja Noorhobuste Tšempionaadi raames. Perila võistlusest rääkides lisagem siinkohal, et otseülekannet teostanud kollektiiv avab lähipäevadel internetis võimaluse vaadata kõiki Perilas toimunud võistlussõite ja seda tasuta. Vastava ligi avaldame ka oma keskkonnas.