Purjus neiud üritasid Kivisaare ratsatalust varastada hobuseid

Postimees vahendab, et pühapäeva hommikul kella 10 paiku üritasid kaks purjus tütarlast varastada Aegviidus asuva Kivisaare ratsatalu territooriumilt hobuseid ja nende ratsutamiseks vajalikku varustust.

Ratsatalu perenaise Ülle Rinki sõnul sai ta varguskatse kohta teate naabritelt, kes märkasid, et Piibe maantee ääres asuvast turismikeskusest viiakse üht hobust Nelijärve suunas. Peagi ilmnes, et hobune on varaste käest lahti pääsenud ning kaks vargaplikat ise jooksus.

Ratsatalu omanikud tegid kindlaks, et kadunud on üks hobune ja valjaste komplekt, kuid varastada püüti ka teist hobust. Varastatud mära rabeles purjus piigade käest ilmselt lahti ja leidis ise kodutee.

Ratsatalu perenaine ja naaber pidasid hobusevargad kinni Urbukse järve ääres. Selgus, et nood olid koos poistega Aegviidus Nikerjärve ääres RMK telkimisalal pidutsenud ning tarbinud mõnuaineid. Vandaalitsetud oli ka telkimisalal, kus oli lõhutud RMK prügikast ja sooritatud muid vägitegusid.

Ratsatalu tänab abi eest naabreid, Aegviidu elanikke ja politseid.

Sama uudist vahendab ka Maaleht: http://www.maaleht.ee/news/maamajandus/loomakasvatus/purjus-neiud-panid-ratsatalust-hobuse-pihta.d?id=66116596

tallinnapostimees.ee