Raag ja Pill kindlustasid oma liidrikohti Kesk-Euroopa liigas

Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart; foto Susanna Liis Ole

Tänane Kesk-Euroopa liiga teine osavõistlus kujunes eestlastele õnnelikuks, kui ümberhüpetele pääsesid nii Urmas Raag kui Rein Pill, kes küll sõidu arvestuses poodiumile ei jõudnud, kuid siiski kindlustasid oma positsioone teel Pariisi.

Tänases teises osavõistluses, kus võeti mõõtu kõrgusel 150cm ümberhüpetele, suutsid põhiparkuuris vigu vältida kümme võistluspaari, kelle hulgas mõlemad meie üldvõidule pretendeerivad takistussõitjad. Rein Pill A Brokiga püsis ainukese nullinna pea pool parkuuri, Urmas Raag ja Ibelle lisandusid neljandana. Hommikul olukorda analüüsides leidis Hobumaailma toimetus, et meie meestel oleks ilmselgelt vaja täna pääseda ümberhüpetele ja võtta olulised lisapunktid ning sellega saadi ideaalselt hakkama.

Ümberhüpetel tuli mõlemal eestlasel maha üks takistus ja nii lõpetasid Pill ja A Brok seitsmendal ning Raag ja Ibelle üheksandal kohal. Punktiarvestuses ei ole me saanud vaatamata poolakate lubadustele ametlikke liiga tulemusi, kuid meie esialgsete arvestuste kohaselt peaks Urmas Raagil olema liidrina 92 punkti, Rein Pillil teisena 87 punkti. Täna teisena lõpetanud tšehh Ales Opatrny on kogunud nüüdseks kolmandana 80 punkti.

Homme on liiga arvestuses vaba päev, lõplik paremusjärjestus selgub pühapäeval kõrgusel 155cm, kui jagatakse topeltpunkte.

Varssavi tulemused leiate aadressilt https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/523