Rahulas peeti viimane ponikarika etapp

Väikese ringi esikolmik; foto Celin Lannusalu

Möödunud laupäeval võtsid poniratsutajad mõõtu Rahula tallis. Mõlemad sõiduarvestused 90 ja 100 cm võitis Mia-Marleen Lanno väikesel ponil Taglas. Väikeses ringis tuli teiseks Carmen Melts ponil Vip ja kolmandaks Lissy-Ann Tilk ponil Väle II. Suures ringis noppis teise koha Mia-Marleen Lanno oma teisel ponil Burberry, kolmas oli Carmen Melts ponil Vip.

Laupäeval toimus Rahula tallis Havensi Ponikarika neljas ja ühtlasi viimane etapp talvisest takistussõidusarjast. Peamiselt koolisõidule keskendunud Rahula tall avas taaskord oma uksed takistussõitjatele. Suur ja avar maneež koos suurepärase pinnasega võimaldas ratsutajatel kiiruse põhja vajutada ja ponidele iseloomulikke väikeseid kurve võtta. Ja need kiirused olid oi kui suured! Oli nii kukkumisi kui ka tõrkumisi, nagu ponivõistlustel ikka. Võistluste lõppedes võis kergendatult ohata, kõik jäid terveks ja lahkusid võistlustelt omal jalal.

Rahulas võidutses igapäevaselt Hüüru tallis treeniv Mia-Marleen Lanno, kellel õnnestus noppida mõlemas sõidus kaks esikohta ja ühe teise koha. Ponikarikasarja sõitudes mitmendat aastat osalev Carmen Melts saavutas Väikeses Ringis teise ja Suures Ringis kolmanda koha ponil Vip. Suure Ringi neljanda koha sõitis seekord välja Angelika Tammik ponil Rokit. Väikese Ringi kolmas oli Lissy-Ann Tilk ponil Väle II, neljas Emma-Elisa Randväli ponil Olympia. Häid tulemusi näitas ka Viljandimaal treeniv Lene Varula oma kahe poniga, kes saavutas Suure Ringi arvestuses viienda ja kuuenda koha. Väikese Ringi viies ja kuues koht läks jagamisele Lene Varula ja Karl Christjan Velbergi vahel.

Havensi Ponikarika etapp peeti koos Väikeponide Karika etappiga. Kokku tehti 120 starti, võistluspäev kestis ligi 8 tundi. Startide arv näitab, et poniratsutajatele suunatud võistlustel on oma potentsiaal täiesti olemas. Ponidele suunatud võistluse kasuks räägib ka mõistlik ajakava. Rajameister Kaie Aamisepp on ehitanud mitme ponivõistluse parkuurid ja koostöö on olnud väga hea.

Havensi Ponikarika finaal toimub juba kahe nädala pärast Kurtnas. Head meelt teeb asjaolu, et iga etappiga on kasvanud puhtalt raja läbinud sõitjate arv. Sarja eesmärk anda ratsutajatele võimalus hüpata aprillis toimuvate sisemeistrivõistluste kõrgust ja olla selleks ettevalmistaja, on täitunud.

Rahula tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/1466?locale=et&year=2018

Havensi Ponikarikas 2018 on talvine takistussõidusari poniratsutajatele. Sarja raames viiakse läbi neli etappi ja finaalsõit. Võistlejad on kuni 16-aastased ratsutajad ponidel. Võistlussarja toetab Hollandi päritolu hobusöötade tootja Havens. Instagramm ja Facebook – Havensi Ponikarikas 2018.