Rahvuskoondiste kandidaatide uus nimekiri on ilmunud

Eelmisel nädalal kinnitati uued Eesti koondiste kandidaatide nimekirjad, milles on võrreldes mullusega mitmeid muudatusi. Ainsana on samaks jäänud rakendispordikoondis ning uuendusena on 2016ndast aastast loodud ka lasteklassi koondised, seda takistus- ja koolisõidus.

Takistussõidu seenioride koondise kandidaatidena jätkavad Klettenberg, Pill, Kivisild ja Raag, muutus on toimunud kahe liikme näol – Hanno Ellermanni asemel leiame tabelist Kullo Kenderi, kes lõpetas möödunud hooaja kolmandana, ning Kertu Klettenbergi vahetas välja 2015ndal edukalt esinenud Oliver Karma. Noorteklassis esindavad Eestit sarnaselt mullusele Kristi Luha, Linda Randpere, Mai-Britt Nuudi ja Meriel Isok; lisandunud on 2 uut liiget – kehtiv noortemeister Helen-Britt Liidemann ja Stella-Ingrid Liinamäe.

Kullo Kender

Oliver Karma

Stella-Ingrid Liinamäe

Helen-Britt Liidemann

Ka juunioride koondise kandidaate on tänavu 5 asemel 6. Ketlin Ramjalg ja My Relander ning Helene Marie Rägo püsivad vanade olijatena, täiesti uutena on nimekirjas Camille Mahoni, Berit Lehtsaar ning Andreas Lootus. Poniklassis ja vastloodud laste koondises figureerivad kummaski vaid kaks nime, kes muide varem ühtegi koondisesse kuulunud ei ole. Poniratsanik Carmen Melts võib Eestit esindada mõlemas klassis, lastest lisandub Karol-Kenneth Lootus, poniklassist leiab ka valitseva Eesti meistri Teele Kaalu.

'

Andreas Lootus

Camille Mahoni

Berit Lehtsaar

Carmen Melts

Karol-Kenneth Lootus

Koolisõidu seenioride koondise kandidaate on erinevalt mullusest viiest kirjas neli, kellest Grete Püvi, Dina Ellermann ja Diana Pruks on juba varasemad olijad, neljandana leiame nimekirjast Age Luha. Noorte rahvuskoondises jätkavad Marii-Heleen Raidmets ja Madli Katriin Tauts, lisandub juunioridest üle tulnud Kaisa Falkenberg ning täiesti uue tulijana Evelin Rattus.

Age Luha

Evelin Rattus

Juunioride koondise kandidaatide nimekirja moodustavad endiselt Stella-Marii Tamme ning Hanna-Greta Peeters, kellele lisandusid Evelin Rattus ja samuti täiesti uus nimi Helena Kaal. Poniklassis jätkab Carinee Ainola, kuid Triin Katteli on siinkohal välja vahetanud Karmen Sule. Ka koolisõidus on tänavu moodustatud lastekoondis, kuhu pääsesid Carinee Ainola ja Rose Marie Skjoldby.

Helena Kaal

Karmen Sule

Rose Marie Skjoldby

Kolmevõistluses on seenioride rahvuskoondises vahetunud kaks kandidaati. Endiselt jätkavad mullune parim seenior Vilvi Laanet ning teise koha omanik ja parim noor Anna-Liisa Raudsepp, mehist poolt lisavad Erkki Hõim ning Karl Robert Valk. Noorteklassis on endiselt liider ja koondise kandidaat Anna-Liisa Raudsepp, kelle kõrval jätkab ka Karl Robert Valk. Uutena on tabelisse pääsenud Grethe Aikevitsius ja Kätlin Hundimägi. Mullu koondise kandidaat olnud ja 2015. a. hooaja kolmandana lõpetanud Dagmar Ainsoo paraku on vanuse tõttu noorteklassist väljas.

Erkki Hõim

Karl Robert Valk

Grethe Aikevitsius

Kätlin Hundimägi

Juunioride koondisele on tänavu kolme asemel neli kandidaati, kellest vaid Kaia Loviisa Kink oli nimekirjas ka mullu. Talle lisanusid Maria Sein, Ines Themas ja Teisi Unt. Viimane esineb ka poniklassis koos Maria Martiniga.

Maria Sein

Teisi Unt

Maria Martin

Kestvusratsutamises on seenioride liidripositsioon vahetunud ning esikohalt leiame ka mullu koondise kandidaadiks olnud Ines Beilmann-Lehtoneni, kellega koos loomulikult endiselt Kairit Järv. Abikaasa Anne asemel on mullu edukam olnud Heigo Rohtla, täiesti uue nimena on lisandunud Jelena Sbitneva.

Ines Beilmann-Lehtonen

Jelena Sbitneva

Noorte ja juunioride klassis jätkab 2015. a. parim noor ja juunior Annabel Kaldvee. Temaga on noorteklassis liitunud Katrin Mets, Sanna Podekrat ja Merilin Kalbre. Juunioride koondise kandidaadid on peaaegu samad, vanuseklassi enam mittesobituva Kalbre asemel leiame nimekirjast Elisabeth Kaldvee. Poniklassi esinduse moodustavad endiselt Eliise Laur ning uuena Elisabeth Kaldvee.

Merilin Kalbre

Katrin Mets

Elisabeth Kaldvee

Rakendispordis on koondise kandidaadid võrreldes mullusega ainsana samad. Neli Eesti esindajat on tänavu taas Urmas Saks, Riina Rõa, Ülar Raudsepp ja Pille-Riin Roosileht.

Ülar Raudsepp

Urmas Saks

Koondiste tabeli ja moodustamise põhimõtted leiate siit: http://www.ratsaliit.ee/vali-teema/sportlane/rahvuskoondised/