Rahvusvaheline rakendivõistlus juba sel nädalavahetusel Tartumaal

Sel nädalavahetusel leiab Tartumaal Luunja vallas Saksa ratsutamiskompleksis aset rahvusvaheline rakendispordivõistlus Balti Karikas 2010, mille käigus jagatakse välja ka Tartu Linna meistritiitlid ühe ja kahehobuse rakendite kolmevõistluses.

Selle aasta võistluse teeb eriliseks kohe kindlasti osalejate arv, registreerunud on 22 ekipaaži võistlejaid nii Eestist, Lätist, Leedust kui ka Soomest. Kõige muljetavaldavam ongi tänavu soomlaste osalus – tervelt 7 võistluspaari, tuntuimad neist kindlasti Soome rakendispordi poniklassi valitsev meister Heidi Sinda ning mitmekordne Soome meister Marko Särmäharju. Pea sama kuulsad on Leedu ühehobuserakendi võistluspaar Andis Pavlovskis ja Kristaps Caune.

Eestlaste au asuvad kaitsma meie parimad – Jaanus Kallaste koos Piia Puusepi ning Janek Suttiga, Urmas Saks koos Heiki Saksaga ning kindlasti väärib pöidlahoidmist Kaspar Kaldi ning Margo Reinholdi etteaste. Kogu hooaja vältel erinevatel etappidel häid tulemusi näidanud noormeestel on võimalik Balti Karika koondarvestus arvestatav medalikoht napsata.

Võistlusprogramm algab laupäeva hommikul kell 9.00 kolmevõistlejate maneežisõiduga, millele järgneb kahevõistlejate maneežisõit ning vaatemänguline ning sedakorda väga nimeka Soome rajameistri Juha Vileniusi käe all valminud maratonsõit. Otse loomulikult lõpetab laupäeva õhtusöök ja väike simman (Luunja moodi : ) ) sportlastele ning kaasaelajatele. Lõplikud tulemused selguvad peale pühapäevast täpsussõitu.

Täpsem ajakava ja võistluste juhend www.saksahobused.ee

Oodatud on kõik aktiivsed pöidlahoidjad ja kaasaelajad!