Rahvusvahelise ratsaspordifestivali CHI Pärnu kolmas hooaeg saab avalöögi juba täna!

Järgmisel nädalal toimub MK-etapp takistussõidus. Lisaks sellele näeb võistlustules Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi paremikku laste, juuniorite ning noorte ratsanike kategooriates.

Tänavu kolmandat korda toimuv rahvusvaheline ratsaspordifestival CHI Pärnu alustab eeloleval reedel, et pakkuda järgneva kümne päeva jooksul jällegi võistlusvõimalusi nii kooli- kui takistussõitjatele, unustamata rakendisportlasi.

Pärnu lähistel asuvas Maria talus alustavad reedel, 26. mail, koolisõitjad rahvuslike klassidega, mille raames peetakse eraldi arvestust EHS-i tõuraamatu tõugudele. Kahel järgneval päeval näeme võistlustules rahvusvahelisi klasse, mis päädivad pühapäeval Kesk-Euroopa MK-etapiga. Kahjuks ei ole tänavu MK-etapi konkurentsis Eesti koolisõitjaid ning punktid jagatakse Soome ja Leedu sportlaste vahel, kuid seevastu on muudes võistlusklassides arvukalt kohalikke sportlasi. Kohal on jällegi ka mullune meie MK-etapi võitja Justina Vanagaite Leedust, kes osales tänavu Maailmakarika suures finaalis Omahas (USA). Riikidest on esindatud lisaks Eestile Läti, Leedu, Soome ja Rootsi.

Koolisõitjad astuvad võistlustulle juba reedel, kui mõõtu võetakse rahvuslikes klassides

Teisel nädalal asuvad mõõtu võtma takistussõitjad ja rakendisportlased. Takistussõidus on tänavu CHI Pärnu hobuste rekord ning korraldajad peavad vabandama, et ei suutnud seekord seoses FEI juhendis fikseeritud sportlaste arvu ületamisega kõiki soovijaid vastu võtta ja loodavad seda viga parandada tuleval aastal. Osalemas on palju Eesti sportlasi, kelle hulgas meie paremik. Kohalikke täiendavad takistussõitjad Soomest, Lätist, Leedust ja Ukrainast. Rakendispordis tänavu kohalikke sportlasi ei näe, mõõtu võtavad Läti, Leedu ja Soome rakendisportlased.

Rakendispordis võtavad mõõtu Läti, Leedu ja Soome rakendisportlased. Foto: Triin Laanemägi

Mõlema nädalavahetuse pühapäeval on CHI Pärnu võistluspäevadest otseülekanded, mis tänavu nähtavad www.hobumaailm.ee kaudu. Rohkem infot festivali kohta leiate www.chiparnu.com

Stardijärjekorrad ja tulemused on leitavad Equipe keskkonnast. Rahvusvahelise koolisõidu võistluse stardijärjekorrad ja tulemused leiad SIIT.