Raikküla Karikal võõrustati ERL-i suvist ponikarikat ja Resta ponisarja

Möödunud laupäeval toimus Raplamaal järjekordne Raikküla Karikas, mille raames viidi läbi ERL-i Suvise Ponikarika viies ja Resta väikeponide sarja kaheksas etapp.

Ponikarika kõrgemas klassis, kus takistuste kõrguseks oli seatud 100 cm, osales Raikkülas kuus võistluspaari. Ainsana läbisid puhtusele ja kiirusele peetud parkuuri vigadeta ja võtsid sel moel võidu Marit Allik (El Awrah ET) ja Miimika. Teise tulemuse sõitsid nelja karistuspunktiga välja Georg Koppel (KRT) ja Dolores, kolmanda kaheksa karistuspunktiga Taisi Viire (Vändra) ja Hidalgo.

Ponikarika klassis I oli osalejaid tunduvalt rohkem, seal selgitati parimad kõrgusel 85 cm ideaalajale ehk paremaks osutus see, kes sõitis normiajale lähemale. Parima tulemuse tegid Liisi Savimaa (Simon) ja Salla, kelle puhas sooritus erines normiajast 0.18 sekundit. Teise koha saavutasid Taisi Viire ja Sandy, kolmanda Berit Lehtsaar (Viljandimaa) ja Little Puma. Viire ja Sandy olid omakorda parimad Resta väikeponide sarja sõidus, mis peeti kõrgusel 70 cm. Sõidu arvestuses järgnesid võitjatele Ellse Arro (KRT) ja Silvester Going Light ning Susanna Maria Tiigi (Simon) ja Mon Comery, kuid väikeponide sarja arvestuses sai teise koha punktid seitsmendana lõpetanud Karoliina Grauberg (Tondi) ponil Mango ja kolmanda koha punktid Anna-Maria Kukk (Märjamaa) poniga Martsipan, kes lõpetasid kaheksandal kohal.

Lisaks karikasarjadele peeti Raikkülas mitmed avatud sõidus. 70 cm tasemel oli teistest parem Kristiina Klaassen (Tondi) ja Roger, 85 cm tasemel Kristiin Jaanimets (Tallinn) ja Väntvigur. 100 cm kõrguse avatud sõidu võitis Siiri Tamm (Ruttar) hobusega Louiziana. Raikküla Karikas mängiti välja kõrgusel 110 cm. Sellel kõrgusel tegi ainukese puhta soorituse ja lahkus karikaga Rebeka Lauhaste (Viljandimaa) hobusega Zonder Z Cicero. Teise ja kolmanda koha võtsid korraldava Ruttari klubi liikmed – teine Kristin Juurik hobusega Lisander, kolmas Siiri Tamm hobusega Luxus Kisser.

Raikküla karika tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/108?locale=et