Rakendi avavõistluse juurimaal võitis valitsev meister Eve Haggi (VIDEO)

Eile avati Märjamaa vallas Juurimaa tallis tänavune rakendispordi välishooaeg, kui Juurimaa Rakendi nimelises võistluses astus üles rekordiline 24 ekipaaži. Kavas olnud kombineeritud maratoni võitis valitsev Eesti meister Eve Haggi.

Rakendisportlaste hooaja avavõistlusel Juurimaal oli kavas kombineeritud maraton, mis sisaldas üht krossitakistus ja 13 koonustakistust. Startide arv oli tõenäoliselt kaasaja suurim, kui ainuüksi Eesti ekipaaže oli kogunenud 24. Võistlust peeti puhtusele ja kiirusele ning parima tulemuse sõitsid välja 22na startinud valitsev Eesti meister Eve Haggi (Märjamaa) ja Varunessa. Kaassõitjaks oli võidupaaril Signe Haggi. Edu teise paari ees oli suisa 15 sekundit. Teise tulemuse sõitsid välja sama klubi kutsar Reelika Rätsep koos hobusega Sangar ja kaassõitja Kristin Juurikiga. Sama groom seisis ka kolmandale positsioonile jõudnud vankril, mida juhtis Signe Haggi hobusega Hiiri.

Reelika Rätsep ja Sangar koos kaassõitja Kristin Juurikiga saavutasid teise koha; foto Angelika Pitman

Võistlusele andis oma positiivse noodi kaunis kevadilm, kus päikesepaistes töötasid kohtunikud vaatamata aprillikuule pintsakute väel. Hea meel on tõdeda, et stardis oli rakendispordi jaoks mitmeidki uusi tegijaid, samuti võistlesid mitmed kutsarid uute ja noorte hobustega. Kindlalt võib väita, et ala on arenguteel. Millised on meie rakendisportlaste plaanitavad tipphetked tänavusel hooajal, räägib järgnevas videointervjuus Eesti Ratsaspordi Liidu rakendispordi manager Marko Villemson:

Kõik Juurimaa rakendivõistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/460?locale=et&year=2015