Rakendi Balti Liiga esimesel etapil Sirgu külas saavutas Urmas Saks teise koha

Möödunud nädalavahetusel toimus Tartumaal Sirgu külas rakendispordi Balti Liiga esimene etapp, millel Eesti parimana saavutas Urmas Saks hobuste üherakendil teise koha, ponirakendites lõpetas Pille-Riin Reinaus kolmandal kohal.

Rakendispordi Balti Liiga koosneb kolmest etapist, millest esimene toimus äsja perekond Saksa ratsakompleksis. Järgnevad etapid leiavad aset augustikuus Leedus ja Lätis. Arvestust peetakse eraldi hobustele ja ponidele, kusjuures alamarvesutsed eraldi veel ühe- ning paarisrakenditele. Hobuste võistlusklassis, kus läbiti skeem 7a, 12 km pikkune ja kuue takistusega maraton ning koonuste vahe ületas 25 cm vankrite lubatud laiust, osales seitse üherakendit. Teise kohaga lõpetanud Urmas Saks hobusega Kelli kaotas võitjale vaid 0.57 punktiga. Puhas koonussõit oleks andnud võidu. Seekord viis etapivõidu aga koju lätlanna Dace Sture hobusega Hipija. Kolmas ja neljaski koht kuulusid samuti lätlastele. Kui kolmandana lõpetas Anda Pavlovska hobusega Kristals B, siis neljandana Andis Pavlovskis hobusega Zarien N.

Poniklassis võttis üherakendites kindla võidu soomlanna Raisa Takkinen poniga Marttilan Maybach, kelle tulemuseks kujunes 88.46. Teine koht samuti Soome – Leena Vähä-Erkkilä tulemusega 100.87. Parima Eesti ekipaažina oli kolmas Pille-Riin Reinaus Hartoniga, kelle tulemuseks 102.21. Ponide paarisrakendite klassis oli vaid üks osaleja, Dzintra Bluma Lätist.

Lisaks Balti Liiga etapile oli Sirgu külas kavas ERL-i rakendispordi karikasarja suure karika etapp, mille hoburakendites võitis Evelyn Piiritalu Urmas Saksa ees. Poniklassis oli ainuke osavõtja Riina Rõa. Samas avatud klassina toimunud kahevõistluses oli parim Ülar Raudsepp.