Rakendi MK-etapid peeti möödunud nädalavahetusel Stockholmis ja Budapestis

Möödunud nädalavahetusel peeti samaaegselt kaks neljarakendite MK-etappi, kui Stockholmis saavutas oma teise järjestikuse võidu Boyd Exell, Budapestis triumfeeris Koos de Ronde.

Stockholmis osales kuus ekipaaži, kellest esimesena startis hollandlane Theo Timmermann, kes avavõistluse oli lõpetanud viimasena. Seda, et tituleeritud hollandlane on liimist lahti, oli näha ka pühapäeval, kui tuntud kutsar lõpetas suisa 45 trahvisekundiga. Hea sõidu tegi aga kolmandana startinud rootslane Fredrik Persson, kes läks liidriks. Seevastu hävis reedel võitnud teine rootslane Tomas Eriksson, kes esimesel maratonitakistusel sõidab viimasest väravast mööda, peab peatuma ja tagurdama, millega kulutas oluliselt aega. Lisaks veel 4 palli maas ja Eriksson ei pääsenudki ümbersõidule. Kuigi ka Boyd Exell ajas maha kaks palli, tõusis ta ikkagi liidriks. Kolmandana pääses ümbersõidule belglane Glenn Geerts.

Ümbersõidul ajas Greets maha ühe palli, sama tegi ka Persson ka, kuid oli belglasest kiirem. Austraallane Exell ajas maha juba teise koonustakistuse palli, kuid rohkem ei eksi ning võtab sel moel oma hooaja teise järjestikuse võidu ning seda suisa 17 sekundilise eduga Perssoni ees. Stockholmi tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/class_sections/141479/results

Koos de Ronde Budapestis; foto Krisztina Hadju/FEI

Budapestis oli startijaid seitse. Seal pääsesid ümbersõidule hollandlased Koos de Ronde ja IJsbrand Chardon ning kohalik kuulusus, vane Dobrovitz. Võit kuulus de Rondele, teine koht Chardonile, kolmas Jozsef Dobrovitzile.

Pärast kolme etappi juhib täiseduga 20 punkti ogunud Exell. Teine on 14 punktiga Chardon, kolmas kümne punktiga de Ronde.