Rakendi MK-sarja esimese etapi võitis “lendav hollandlane” Koos De Ronde

Möödunud nädalavahetusel peeti Saksamaal Hannoveris toimunud suurvõistluse raames tänavuse hooaja rakendispordi MK-sarja esimene etapp, kus võttis võidu Koos de Ronde oma põhirivaalide Boyd Exelli ja Ijsbrand Chardoni ees.

Võitjate vooru, kus selgub lõplik paremusjärjestus, pääsesid oma neljarakenditega just liidis nimetatud kolm tippkutsarit. Esimesena asus starti viimaste aastate liider Boyd Exell, kes mäletatavasti esindab Austraaliat. Exell sõitis kiire aja, kuid ühe koonuse mahaajamine muutis tema tulemuse nõrgemaks. Kuigi teisena startinud Madalmaade kutsar Ijsbrand Chardon läbis raja vigadeta, jäi tema tulemuse siiski austraallase omale alla. Viimasena asus starti Chardoni kaasmaalane Koos de Ronde, kes entusiastliku publiku kaasaelamise saatel suutis vigu vältida, sõitis sealjuures välja parima aja. Etapivõit seega Rondele.

Pärast võitu sõnas Koos de Ronde järgnevat: "Hannover on just see õige koht. See on vaimustav võistlus vaimustava publiku ja tõsise rajaga. Esimese etapi kohta oli rada tegelikult üllatavalt raske. Tundub, et tuleb põnev hooaeg. Täna kasutasin ma kahte uut juhthobust, sel hooajal kavatsengi kasutada igal etapil parimas vormist olevaid hobuseid."

Hannoveris oli kavas ka CSI3* tasemega takistussõiduvõistlus, mille 155 cm kõrguste takistustega Grand Prix võitis Gert-Jan Bruggink Madalmaadest hobusel Primeval Dejavu, jättes teiseks suurmeister Ludger Beerbaumi hobusega Chaman 4. Grand Prix läbis ka lätlane Kristaps Neretnieks, kes hobusega Conte-Bellini lõpetas nelja karistuspunkti ja 21. kohaga. Reedel toimunud 7.-8. aastaste hobuste sõidu võitis hiljuti Tallinnas suurt edu nautinud leedukas Andrius Petrovas hobusel Amaretas. Kõik takistussõidu tulemused leiate aadressilt http://reitturniere-live.de/2013/hannover/ .