Rakendiilmas muutusteta – Exell võitis ka Londonis

Boyd Exell jätkas eile õhtupoolikul Londonis oma tänavust fantastilist seeriat, kui võitis juba neljanda järjestikuse MK-etapi. Mööndusena olgu toodud, et Londonis osales ta wild-card`ga ehk MK-punkt ei kogunud ning võidupunktid läksid teise koha võitnud hollandlasele IJsbrand Chardonile rootslase Frederik Perssoni ees.

Hollandlasest Level 4 rajameister Johan Jacobs oli Londonis ehitanud kiire ja tehnilise raja, mis hoidis kutsareid pinges viimase takistuseni. Esimeses voorus tegid puhtad sõidud Persson ja Chardon, kusjuures viimane oli rootslasest kiirem. Viimasena startinud Boyd Exell näitas sarnaselt Chardonile kiiret sõitu ja oli viimasest nelja sekundi jagu kiiremgi, kuid ajas maha ühe palli, mille eest lisandunud viis karistussekundit andsid eelise hollandlasele.

Teist vooru alustas Persson, kes suutis puhtalt sõita kümnenda takistuseni, mille koonuselt palli maha ajas. Sellele järgnesid aga kaks rumalat viga, kui rootslane ajas maha juba läbitud koonustakistuse palli ning lisaks krossitakistuse värava, millel oli pall. Kokku kolm viga ja 15 lisandunud sekundit. Järgmisena startinud Boyd Exell, kes sel nädalavahetusel võistles jällegi oma põhiekipaažiga, näitas tõelist suurmeisterlikku taset, läbides teise vooru ülikiires tempos ja minimaalse trajektooriga. Tulemus osutus Perssonist 26 sekundit paremaks, mis tähendas puhtas sõiduajas 11 sekundit. Sellega oli Exell oma kõva konkurendi Chardoni pannud tugeva surve alla, kuid hollandlanegi näitas meisterklassi ja liikus Exelliga sarnases tempos, kuid lõpujoonel pidi siiski tunnistama ligi neljasekundilist allajäämist kahe vooru kokkuvõttes.

IJsbrand Charodn lõpetas Londonis teisena, kuid kogus võidupunktid; foto Kit Houghton/HPower

Hetkel, kui kaks etappi on neljarakenditel veel jäänud, juhib 30 punktiga Boyd Exell, Chardonil on punkte 24 ning Londonis neljandana lõpetanud hollandlasel Koos de Rondel 15. Londoni võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/978/978zeitplanDEU.htm?style=longines