Rakendispordi Balti Liigas Raudsepp teine, Saks kolmas, ponikarika võitis Rõa

Täna jõudis Lätis Valmiera lähistel Kocenis lõpule rakendispordi Balti Liiga hooaeg, mille ühe hobuse rakendites võitis lätlanna Dace Sture Ülar Raudsepa ja Urmas Saksa ees, poniklassi parima punktisumma kogus Riina Rõa.

Täna oli Kocenis kavas Balti Liiga viimase etapi viimane osavõistlus – täpsussõit. Rajameister Maris Sturis, kes võitja Dace Sture abikaasa, oli üles seadnud võistelnud kollektiivile piisavalt lihtsa koonusraja, sest ERL-i rakendispordimanageri Marko Villemsoni sõnul läbisid pea kõik ekipaažid täpsussõidu vigadeta, mida mujal maailmas pea kunagi ei juhtu. Seetõttu võrreldes eilsega liidrite osas muutusi ei toimunud ja nii võttis koduväljakul võidu lätlanna Dace Sture hobusega Hipija. Etapi teise koha saavutas Ülar Raudsepp Friidomiga, kolmas oli Urmas Saks Kelliga, neljas Eve Haggi Vairiga ning viies Urmas Saks oma teisl hobusel Indekss. Üldarvestuses tagas võidu kaks etappi võitnud Sture, eeldatavasti oli teine Raudsepp ja kolmas Saks. Eeldatavasti seetõttu, et korraldajad võitjale järgnevaid ei nimetanud ja ametlikku punktitabelit ei ole seni avalikustatud.

Riina Rõa võidetud karikaga, fotol koos groom Age Põldaru ja poni Spartacusega

Üheponide karikas kuulub tänavu Riina Rõale, kes saavutas viimasel etapil võidu poniga Veto. Sama poniga oli muide mullu võitnud karika Andrus Kallaste. Teise koha sarja arvestuses ja ka viimasel etapil saavutas Leedu rakendisportlane Sergeijus Feoktistovas poniga Tafunas, kolmas oli viimasel etapil Pille-Riin Reinaus poniga Harton. Reinaus võitis aga noorponide arvestuses poniga Aramis. Avatud Koceni Karika lõpetas parima tulemusega Reelika Rätsep hobusega Sangar, teine oli Ülar Raudsepp hobusega Redrumiga, kolmas Riina Rõa Fanity`ga.

Edukas Eesti koondis kogunes 2014.a. Balti Liiga lõpetuseks ühispildile

Loodetavasti on peagi võimalik tulemustega tutvuda Läti Ratsaliidu koduleheküljel aadressil www.ljf.lv