Rakendispordi Eesti meistriteks tulid Maarja Saare ja Evelyn Piiritalu

18.-19. augustil peeti Pärna Talus Tartumaal teistkordsed Eesti Meistrivõistlused rakendispordis. Tänavu läks hobuste arvestuses tiitel Evelyn Piiritalule, esimest korda peetud ponide meistrivõistluste arvestuses osutus võitjaks Maarja Saare.

Kui 2011. aastal peeti Eestis üldse esimest korda rakendispordi meistrivõistlused ning seda vaid ühehobuserakendite arvestuses, siis tänavu oli osalejaid juba kokku tulnud rohkem ning toimusid ka meistrivõistlused ponide klassis. Hobuste arvestuses asus tiitlijahile 6 ning ponide arvestuses 5 ekipaaži, kusjuures lisaks veel 2 ponirakendit võtsid võistlusest osa avatud klassis, seega vankreid oli võistlusele kokku tulnud 13 ehk pea poole rohkem kui mullu.

Tihedas konkurentsis läks ühehobuserakendite arvestuses meistritiitel Evelyn Piiritalule (LMRK) ja groom Arno Raadomile, kelle vankrit vedas Olli. Vaid 3 karistuspunktise vahega tuli teiseks Urmas Saks (LMRK) hobusega Kelli ex Kris ning groom Aivar Ottender. Neist 7 kp nõrgema tulemusega võtsid tubli kolmanda koha Eve Haggi (Märjamaa) ja groom Kristjan Haggi hobusel Velissa.

Ponide arvestuses saavutas Eesti esimese meistritiitli Maarja Saare (Vändra) poniga Figaro, groomiks Riina Rõa. Teine koht läks samadele neiudele vastupidistes rollides – kutsar Riina Rõale (Vändra) ja groom Maarja Saarele ponil Karolina. Kolmanda koha võttis perekond Reinaus – kutsar Pille-Riin (Märjamaa) ja vend Priit, vankri vedajaks Harton. Neljas koht muide läks Anu Pärisoole ja Amadeusile, kelle vankri kallutajaks tuntud ja armastatud hobutohter Tiit Siiboja.