Rakendispordi Karikasari jätkus kolmanda etapiga Põlvamaal Voorekülas

Ülar Raudsepp ja Friidom Foto: Krista Sepp

Möödunud pühapäeval peeti Põlvamaal Voorekülas, valitseva Eesti meistri Ülar Raudsepp`a kodutallis Rakendispordi Karikasarja kolmas etapp, kus eestlastele pakkusid konkurentsi ka lõunanaabrid. Sarja arvestuse võidud noppisid Riina Rõa ja Kati Raidma.

Voorekülas võisteldi kombineeritud maratonis ja viimast ning koolisõitu sisaldavates kahevõistlustest. Kõrgeimal tasemel peeti rahvusliku keskmise taseme kahevõistlus, mis küll karikasarja ei kuulu. Seal näitasid taas oma head vormi juuli alguses Eesti meistriks kroonitud Ülar Raudsepp ja Friidom, kes panid võidule aluse koolisõidus, kui edestasid konkurente 7 punktiga. Nii ei suutnud Raudsepa võitu väärata ka üks maha aetud pall kombineeritud maratonis. Teine koht selles klassis Pille-Riin Viilupile Ristikul ja kolmas Riina Rõale Dylanoga.

Sarja arvestusse läksid aga kombineeritud maraton ja madalama taseme kahevõistlus. Viimase koolisõidus tegid teistele silmad ette Eve Haggi ja Hõde, kellele paaripunktiste vahedega järgnesid Kati Raidma ja Grelli ning lätlanna Anita Tasina ja Mokka. Paraku saatis Haggit ebaõnn kombineeritud maratonis, kui unus takistuse number 10 asukoht ja ette võetud pikk „rännak“ selleni päädis arvukate karistuspunktidega ületatud normiaja eest. Nii võttis võidu kombineeritud maratoni vigadeta sõitnud Raidma Tasina ees. Kolmandana lõpetas Riina Rõa viieaastasel Virk-Viksuril.

Kati Raidma ja Dylano H Foto: Krista Sepp

Karikasarja kombineeritud maratoni esikolmikusse mahtusid võitjana Riina Rõa ja Raffaello, Kati Raidma ja Dylano H ning Ülar Raudsepp ja Robins`s Crusador.

Pärast kolme etappi juhib karikasarja kahevõistluse arvestust 25 punktiga Kati Raidma, kellele järgneb 18 punktiga Eve Haggi ja 11 punktiga Dace Sture. Kombineeritud maratoni arvestuses on parim tulemus Riina Rõal, milleks 11 punkti. Punktiga jääb maha Raidma ja kolmega Hanna Treikelder.

Karikasari jätkub augustikuus etapiga Raplamaal Lau külas, finaal peetakse septembri kolmandal nädalavahetusel Pärnumaal Maria talus.

Kõik Vooreküla etapi tulemused leiate https://ratsanet.ee/events/2727