Rakendispordi karikasari jätkus Lau külas Raudsepa ja Haggi võitudega

Möödunud laupäeval ja pühapäeval sai Raplamaal Lau külas jätku ERL-i tänavune rakendispordi karikasari, kui kolmandal etapil saavutas võidu Suure Karika arvestuses Ülar Raudsepp ja Väikese Karika arvestuses Eve Haggi.

Lau rakendispordivõistlus toimus Lau külapäevade raames, mis oli toonud võistlusväljakute äärde rakendispordile tavatult palju publikut. Meeldivas õhkkonnas kulgenud võistlusel võeti mõõtu nii tasemel Keskmine kui Madal, kus vastavalt oli Suure ja Väikese karika arvestus.

Keskmisel tasemel, kus sõideti skeem 7a, läbiti 7500m pikkune nelja takistusega maraton ning koonuste vahed olid +30cm, osales seitse ekipaaži. Oma järjekordse võidu võtsid Ülar Raudsepp (Liivimaa) ja Friidom, kes olid selgi korral parimad maratonis. Raudsepp ja Friidom lõpetasid tulemusega 80.90. Teisena järgnes võitjatele 82.88 punktiga lõpetanud Läti ekipaaž Zane Krumina ja Orkans, kolmas oli aastaid Ungaris treeninud Pille Oberpal (Kurtna), kes osales hobusega Armani. Koolisõidu võitnud Oberpali tulemuseks oli 85.63, saatuslikuks said koonussõidus kogutud 12 karistuspunkti (4 palli maas).

Madalamal tasemel oli startijaid kümme. Meeldiv on tõdeda, et seekord oli väljas ka kaks paari. Kahe hobuse rakenditega osalesid Anu Matsoo ja Airi Reinvart. Võidu võttis aga jällegi Eve Haggi (Märjamaa) oma noorel hobusel Varunessa. Teinegi koht läks Märjamaa klubisse, selle saavutas Pille-Riin Reinaus poniga Radar. Kolmandal positsioonil lõpetas lätlanna Anita Tasina hobusega Fortuna. Lau võistluse kõik tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/397?locale=et&year=2015

Peale kolme etappi juhib karikasarja Väikest Karikat kõik etapid võitnud Eve Haggi 90 punktiga, järgnevad 75 punkti kogunud Pille-Riin Reinaus ja 40 punktiga lätlanna Anita Tasina. Suure Karika liidriks on 140 punktiga Ülar Raudsepp, kellele järgnevad 120 punktiga Urmas Saks ning 75 punktiga Eve Haggi. Karikasarja kokkuvõtte leiate aadressilt http://www.ratsaliit.ee/pa_file/punktid-erl-rakendispordi-karikasari-2015/ Sarja viimane etapp peetakse septembrikuus Olustveres.