Rakendispordi karikasarja võidu vormistas Tagadil Riina Rõa

Rakendispordi karikasarja ja finaaletapi võitja Riina Rõa. Foto: Marilyn Uusna

Möödunud nädalavahetusel jõudis Tagadi rahvusvahelise rakendispordivõistluse raames lõpule ka kohalik rakendispordi karikasari, kui Riina Rõa vormistas üldvõidu, olles parim finaaletapilgi.

Tänavune rakendispordi karikasari sai avalöögi maikuus Pärnumaal Reius, liikus etappidega läbi Maria talu, Tagadi rakendikeskuse, Olustvere, Vooreküla ning lõppes finaaletapiga Tagadil. Karikasari viidi läbi tasemel Madal, kusjuures osad etapid koosnesid kahevõistlusest (kooli- ja täpsussõit), osadel võisteldi klassikalises formaadis (kooli- ja täpsussõit ning maraton).

Finaaletapil asus võistlustulle kümme sportlast. Koolisõidu järgselt asus juhtima Margus Kallaste Maila Kuke ja Riina Rõa ees, kuid maratonil tehtud kuues tulemus ei lubanud kokkuvõttes enamat kolmandast kohast. Riina Rõa seevastu oli parim nii maratonil ja koonustes ning võttis etapivõidu ligi kahepunktise eduga Maila Kuk`e ees.

Sarja kokkuvõttes lõpetas parima punktisummaga Rõa, teise tulemuse tegi Kati Raidma ning kolmas oli finaaletapi korraldaja Key Kunman.

Karikasarja kokku võttes sõnas korduvalt Eesti meistritiitliga pärjatud Rõa, et tänavune karikasari ja kogu hooaeg jätab kokkuvõttes hea mulje, mis väljendub peamiselt selles, et tasemele Madal on juurde tulnud mitmeid uusi sõitjaid. On teada tõde, et mida suurem on püramiidi põhi, seda enam jõutakse tulevikus ka tippu.

Siinkohal jõudu rakendivõistluste korraldajatele tulevaks hooajaks ning loodame stardis näha üha enam sportlasi ning seda nii kodumaalt kui ka lähinaabrite juurest.